Politiebond: veel evenementen kunnen niet doorgaan door NAVO-top
BAARN (ANP) - Politievakbond ACP begrijpt dat veel politiemensen nodig zijn voor de NAVO-top in juni volgend jaar. Dat betekent volgens waarnemend ACP-voorzitter Ramon Meijerink wel dat veel andere evenementen niet kunnen doorgaan. De politie maakte vrijdag bekend 27.000 medewerkers in te zetten rond de top in Den Haag. In totaal werken er ongeveer 65.000 mensen bij de politie.
"Vanaf de coronaperiode tot nu is het alleen maar spitsuur bij de politie", aldus Meijerink. "Politiemedewerkers hebben te weinig rust om te herstellen." Terwijl ze die rust wel nodig hebben en daarom moet volgens Meijerink scherp gekeken worden welke evenementen in de periode van de top wel en niet kunnen plaatsvinden.
De voorzitter legt uit dat bij alles waar politie nodig is vraagtekens geplaatst moeten worden door burgemeesters, "dus ook bij de braderie om de hoek en wielerrondes". Gesprekken daarover moeten volgens hem plaatsvinden tussen gemeenten, politie en organisatoren van evenementen.
Verlofbeperking
Als politiemensen ondanks de beperkte capaciteit door de NAVO-top grootschalig worden ingezet bij evenementen, heeft dat volgens Meijerink weer impact op andere zaken. Zo blijven er dan nog meer aangiftes en strafzaken liggen en kan er bijvoorbeeld niet 's nachts een politiewagen door een bepaalde wijk rijden.
Voor politiemedewerkers geldt tijdens de NAVO-top ook een verlofbeperking. Meijerink vindt dit "niet wenselijk", maar snapt het wel. Hij hoopt dat basisscholen coulant zijn voor medewerkers met kinderen, op het moment dat de politieplanning alleen vakantie buiten het seizoen toelaat.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
4 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
18 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
18 uur geleden