Politiebond: veel evenementen kunnen niet doorgaan door NAVO-top
BAARN (ANP) - Politievakbond ACP begrijpt dat veel politiemensen nodig zijn voor de NAVO-top in juni volgend jaar. Dat betekent volgens waarnemend ACP-voorzitter Ramon Meijerink wel dat veel andere evenementen niet kunnen doorgaan. De politie maakte vrijdag bekend 27.000 medewerkers in te zetten rond de top in Den Haag. In totaal werken er ongeveer 65.000 mensen bij de politie.
"Vanaf de coronaperiode tot nu is het alleen maar spitsuur bij de politie", aldus Meijerink. "Politiemedewerkers hebben te weinig rust om te herstellen." Terwijl ze die rust wel nodig hebben en daarom moet volgens Meijerink scherp gekeken worden welke evenementen in de periode van de top wel en niet kunnen plaatsvinden.
De voorzitter legt uit dat bij alles waar politie nodig is vraagtekens geplaatst moeten worden door burgemeesters, "dus ook bij de braderie om de hoek en wielerrondes". Gesprekken daarover moeten volgens hem plaatsvinden tussen gemeenten, politie en organisatoren van evenementen.
Verlofbeperking
Als politiemensen ondanks de beperkte capaciteit door de NAVO-top grootschalig worden ingezet bij evenementen, heeft dat volgens Meijerink weer impact op andere zaken. Zo blijven er dan nog meer aangiftes en strafzaken liggen en kan er bijvoorbeeld niet 's nachts een politiewagen door een bepaalde wijk rijden.
Voor politiemedewerkers geldt tijdens de NAVO-top ook een verlofbeperking. Meijerink vindt dit "niet wenselijk", maar snapt het wel. Hij hoopt dat basisscholen coulant zijn voor medewerkers met kinderen, op het moment dat de politieplanning alleen vakantie buiten het seizoen toelaat.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
51 minuten geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
6 uur geleden