Politiebond: tekorten niet opgelost
DEN HAAG (ANP) - Politiebond ACP noemt het teleurstellend dat het kabinet op Prinsjesdag geen gehoor heeft gegeven aan de oproep van de politievakbonden om 317 miljoen euro extra te investeren om de tekorten bij de politie weg te werken. "Er is geen euro bijgekomen ten opzichte van het coalitieakkoord", reageert Maarten Brink van de ACP op de miljoenennota.
Politiebonden ACP en ANPV schreven onlangs samen met andere bij de ‘coalitie voor veiligheid’ aangesloten bonden een brief aan premier Mark Rutte over de personeelstekorten bij de politie. "Er is hierdoor geen evenwicht tussen de beschikbare middelen en de uit te voeren taken", staat in de brief.
Brink: "De huidige investeringen van het kabinet betekenen een uitbreiding van taken bij de politie". De ACP-woordvoerder zegt dat daarmee de bestaande tekorten ‘op het fundament van het korps’ niet verder worden ingelopen.
Dit betekent volgens Brink dat de politieorganisatie zelf de middelen moet vinden. "Er zullen harde keuzes gemaakt moeten worden. Tekorten bij politie komen uiteindelijk terecht bij de basis. De wijkteams en de opsporingsteams worden verder afgebrokkeld en de burger kan niet langer geholpen worden zoals die dat van de politie zou mogen verwachten. Dit is onverantwoord."
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
3 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
4 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
12 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden