Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebond schat in dat veel meer illegaal vuurwerk is gekocht

Politiebond schat in dat veel meer illegaal vuurwerk is gekocht

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar is veel meer zwaarder, illegaal vuurwerk gekocht dan andere jaren. Dat schat de Nederlandse Politiebond, de grootste vakbond van politiepersoneel in. "We hopen dat het een volksfeest wordt, maar het kan zomaar omdraaien in een veldslag", spreekt voorzitter Jan Struijs zijn zorgen uit over de komende jaarwisseling. De bond, die ongeveer 28.000 agenten vertegenwoordigt, maakt zich "ernstige zorgen" over aankomend weekend.

Voor het eerst sinds twee jaar mag oud en nieuw weer uitbundiger gevierd worden. In sommige gemeenten mag weliswaar geen vuurwerk worden afgestoken, maar "het beleid is heel wisselend", zegt Struijs. "Dat zorgt voor een waterbedeffect. We houden ons hart vast. Elke keer zien we weer dat de jaarwisseling ook een uitlaatklep kan zijn. Er hoeft maar iets te gebeuren, of mensen keren zich tegen de politie."

De Nationale Politie meldde al dat als het afsteken van vuurwerk deze jaarwisseling leidt tot "veel letsel, ellende en schade", dat de politie dan zal blijven aandringen op een landelijk vuurwerkverbod. "Daar zullen we ons bij de politiek hard voor maken", aldus Peije de Meij, coördinator jaarwisseling bij de politie. De Meij ziet deze oud en nieuw dan ook als "de ultieme test".

'Illegale explosieven'

Maarten Brink, de voorzitter van de politievakbond ACP zegt de zorgen te delen van de politie over "illegale explosieven die afgestoken worden. In de volksmond ook wel #vuurwerk genoemd", twittert hij.

De afgelopen twee jaar gold vanwege het coronavirus een algeheel vuurwerkverbod. Dit leidde tot minder aanhoudingen en incidenten in vergelijking met voorgaande jaren. In de aanloop naar de jaarwisseling heeft de politie extra aandacht voor zwaar illegaal vuurwerk. Zo werd er dit jaar ruim 600.000 kilo bestemd voor de Nederlandse markt in beslag genomen.

Zware eindsprint

Volgens Struijs is er het afgelopen jaar "heel veel van politiemensen gevraagd" en was de hersteltijd "veel te kort". "Het afgelopen jaar is onrustig geweest, met de laatste twee maanden veel zwaar vuurwerk. Dit jaar is er sprake van een hele zware lange eindsprint." Struijs zegt nog geen signalen te hebben ontvangen dat agenten diensten weigeren met oud en nieuw vanwege angst voor de jaarwisseling. "Wel maken partners en kinderen van agenten zich zorgen. Dat is een doorlopende zorg."

Dit jaar heeft de politie "maximaal opgetopt" qua bezetting. Aantallen noemt de bond niet, "anders weten mensen waar ze wel en niet moeten wezen". "Het laatste dat moet gebeuren is oud en nieuw onderschatten", vindt hij. "Dat gebeurt ook niet."

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

11 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

11 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

13 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

13 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

15 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

16 uur geleden