Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebond schat in dat veel meer illegaal vuurwerk is gekocht

Politiebond schat in dat veel meer illegaal vuurwerk is gekocht

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar is veel meer zwaarder, illegaal vuurwerk gekocht dan andere jaren. Dat schat de Nederlandse Politiebond, de grootste vakbond van politiepersoneel in. "We hopen dat het een volksfeest wordt, maar het kan zomaar omdraaien in een veldslag", spreekt voorzitter Jan Struijs zijn zorgen uit over de komende jaarwisseling. De bond, die ongeveer 28.000 agenten vertegenwoordigt, maakt zich "ernstige zorgen" over aankomend weekend.

Voor het eerst sinds twee jaar mag oud en nieuw weer uitbundiger gevierd worden. In sommige gemeenten mag weliswaar geen vuurwerk worden afgestoken, maar "het beleid is heel wisselend", zegt Struijs. "Dat zorgt voor een waterbedeffect. We houden ons hart vast. Elke keer zien we weer dat de jaarwisseling ook een uitlaatklep kan zijn. Er hoeft maar iets te gebeuren, of mensen keren zich tegen de politie."

De Nationale Politie meldde al dat als het afsteken van vuurwerk deze jaarwisseling leidt tot "veel letsel, ellende en schade", dat de politie dan zal blijven aandringen op een landelijk vuurwerkverbod. "Daar zullen we ons bij de politiek hard voor maken", aldus Peije de Meij, coördinator jaarwisseling bij de politie. De Meij ziet deze oud en nieuw dan ook als "de ultieme test".

'Illegale explosieven'

Maarten Brink, de voorzitter van de politievakbond ACP zegt de zorgen te delen van de politie over "illegale explosieven die afgestoken worden. In de volksmond ook wel #vuurwerk genoemd", twittert hij.

De afgelopen twee jaar gold vanwege het coronavirus een algeheel vuurwerkverbod. Dit leidde tot minder aanhoudingen en incidenten in vergelijking met voorgaande jaren. In de aanloop naar de jaarwisseling heeft de politie extra aandacht voor zwaar illegaal vuurwerk. Zo werd er dit jaar ruim 600.000 kilo bestemd voor de Nederlandse markt in beslag genomen.

Zware eindsprint

Volgens Struijs is er het afgelopen jaar "heel veel van politiemensen gevraagd" en was de hersteltijd "veel te kort". "Het afgelopen jaar is onrustig geweest, met de laatste twee maanden veel zwaar vuurwerk. Dit jaar is er sprake van een hele zware lange eindsprint." Struijs zegt nog geen signalen te hebben ontvangen dat agenten diensten weigeren met oud en nieuw vanwege angst voor de jaarwisseling. "Wel maken partners en kinderen van agenten zich zorgen. Dat is een doorlopende zorg."

Dit jaar heeft de politie "maximaal opgetopt" qua bezetting. Aantallen noemt de bond niet, "anders weten mensen waar ze wel en niet moeten wezen". "Het laatste dat moet gebeuren is oud en nieuw onderschatten", vindt hij. "Dat gebeurt ook niet."

Meer uit Binnenland

Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

1 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

4 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

7 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

7 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

8 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

8 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

9 uur geleden