Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebond roept op tot hulp aan rechtsorde in Suriname

Politiebond roept op tot hulp aan rechtsorde in Suriname

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet Suriname snel helpen de rechtsorde in het land op orde te krijgen, voordat de georganiseerde misdaad een nog grotere rol krijgt in het Zuid-Amerikaanse land. Die oproep doet Jan Struijs, voorzitter van politiebond NPB, in het AD. De bond stuurde Den Haag onlangs een brandbrief met eenzelfde boodschap.

"Suriname staat op een belangrijk kruispunt. Of de democratie en rechtsstaat krijgen een belangrijke impuls, of de georganiseerde misdaad wortelt zich verder in de democratie. Het is nu of nooit", aldus Struijs, die ook aangeeft dat eerdere voorstellen die hij hierover indiende bij de Nederlandse regering tot dusver niets hebben opgebracht.

De NPB-voorzitter waarschuwt dat de situatie in het land hard achteruit zal hollen als er niet snel actie volgt. "Dan moet je niet gek staan te kijken als er de komende jaren een enorme stroom aan Surinamers naar Nederland zal komen, op zoek naar een beter leven."

Armoedegrens

Volgens de NPB is het politieapparaat in Suriname niet op orde en leven politiemensen er onder de armoedegrens. Veel agenten gaan daardoor op zoek naar andere manieren om geld te verdienen, stelt Struijs, en dat werkt corruptie in de hand. In een interne memo van de Nederlandse politie staat volgens het AD dat Nederlandse criminele organisaties nauwe banden hebben met de misdaad in Suriname en samenwerken in drugssmokkel en witwassen.

"Politiemensen werken onder de armoedegrens, studenten op de politieacademie zijn letterlijk moestuintjes bij aan het houden omdat de school geen uniformen of middelen heeft", aldus Struijs. "Het ondersteunen van Suriname is geen keuze meer. Het is van cruciaal belang voor Suriname, maar ook voor Nederland."

Meer uit Binnenland

Gelderland mag 'probleemwolf' niet langer afschieten van rechter

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland krijgt geen toestemming van de rechter om een wolf af te schieten op De Hoge Veluwe die daar dit voorjaar een hardloopster beet. Volgens de rechtbank heeft de provincie onvoldoende onderbouwd waarom het nog steeds noodzakelijk is het dier te doden. Animal Rights en de Faunabescherming hadden de voorzieningenrechter gevraagd de opdracht hiervoor te schorsen.

9 minuten geleden
Kabinet wil misdragingen tijdens demonstraties beter aanpakken

DEN HAAG (ANP) - De overheid krijgt meer mogelijkheden om misdragingen en overtredingen van de wet tijdens protestacties en demonstraties beter aan te pakken. Zo moeten gemeenten meer steun krijgen om demonstraties in goede banen te leiden. Het demissionaire kabinet bereidt daartoe een pakket aanvullende maatregelen voor, maakte het vrijdag bekend.

10 minuten geleden
UWV: voorlopig alleen herbeoordeling WIA in 'urgente gevallen'

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV gaat voorlopig alleen in "urgente gevallen" mensen herbeoordelen voor hun WIA-uitkering. De dienst kampt met lange wachtlijsten en een tekort aan verzekeringsartsen. UWV wil de artsen die beschikbaar zijn vooral inzetten om mensen te beoordelen die al langer wachten op een uitkering voor arbeidsongeschiktheid.

1 uur geleden
Celstraffen tot bijna 12 jaar voor fatale schietpartij Purmerend

SCHIPHOL (ANP) - De rechtbank Noord-Holland heeft vrijdag celstraffen tot bijna twaalf jaar opgelegd aan twee verdachten voor het doodschieten van de 19-jarige Even Henok uit Purmerend.

1 uur geleden
Utrecht zegt boeren toe in gesprek te blijven over gebiedsplan

UTRECHT (ANP) - Het provinciebestuur van Utrecht heeft actievoerende boeren op het provinciehuis toegezegd in gesprek te blijven over de plannen voor het landelijk gebied. Gedeputeerde Mirjam Sterk (natuur en landbouw) zei open te staan voor individuele gesprekken en nodigde de agrariërs ook uit zienswijzen in te dienen op het maatregelenpakket. De provincie heeft dat samengesteld om onder meer de stikstofuitstoot te verminderen en de boeren weer perspectief te bieden.

1 uur geleden
Oekraïners in Nederland: Laat Russen betalen, niet EU-burgers

DEN HAAG (ANP) - De stichting Oekraïners in Nederland is blij dat de EU 90 miljard euro leent om Oekraïne uit geldnood te helpen, maar had gehoopt dat het geld uit bevroren Russische tegoeden zou komen. "Het is vrij misplaatst dat Europeanen nu moeten opdraaien voor de schade die Rusland in Oekraïne aanricht", vindt zegsman Oleksandr Tomashchuk.

2 uur geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar rond deze tijd

DEN HAAG (ANP) - Er is meer illegaal vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar rond deze tijd, is te zien in de Vuurwerkbarometer van het OM. Het gaat dit jaar tot nu toe om 86.702 kilo. Vorig jaar ging het in dezelfde week om 80.616 kilo verboden vuurwerk.

2 uur geleden