
Politiebond: nog veel vragen over opheffing avondklok
DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van de rechtbank Den Haag over het opheffen van de avondklok zorgt voor veel vragen bij de politie. "We weten nog niet wat dit betekent voor het handhaven van de avondklok", zegt voorzitter Jan Struijs van de Nederlandse Politiebond (NPB), "maar we houden ons aan rechterlijke uitspraken".
Het is nog niet bekend wat het vonnis betekent voor de agenten die ingeroosterd zijn om de avondklok dinsdagavond te handhaven. "Het vonnis negeren kan niet." Dat betekent dat de politie naar alle waarschijnlijkheid geen boetes meer kan uitschrijven, "tenzij er andere wettelijke mogelijkheden zijn".
Verder vraagt Struijs zich af wat voor invloed het heeft op de tienduizenden boetes die al uitstaan. "En wat het betekent voor de bestrijding van de gezondheidscrisis." Hij benadrukt dat het vonnis het vertrouwen van de burgers in de aanpak van de coronacrisis aantast.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De eerste digitale schermen met daarop de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' zijn zondagmiddag zichtbaar. Een ANP-verslaggever ziet de tekst van de actie, die werd opgezet om aandacht te vragen voor seksueel geweld tegen vrouwen en femicide, in een aantal abri's op perrons van station Utrecht Centraal. Het woord 'nacht' wordt daarin afgewisseld met 'dag'. Volgens initiatiefnemer Danique de Jong is de boodschap inmiddels op alle stations in Nederland zichtbaar.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele tientallen aanhangers van Extinction Rebellion (XR) hebben zondagmiddag actiegevoerd bij de cruiseterminal aan de Wilhelminakade in Rotterdam. Vanaf het water van de Nieuwe Maas probeerden ze te voorkomen dat een cruiseschip van rederij P&O uit Southampton zou aanmeren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Spelers en supporters van Ajax en Heracles Almelo hebben met applaus stilgestaan bij de vermoorde Lisa uit Abcoude. Beide ploegen stopten in de zeventiende minuut met voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Op de borden langs het veld verscheen de boodschap: Wij eisen de nacht op - laat vrouwen veilig thuiskomen. Op televisieschermen achter beide doelen stond de tekst: Lieve Lisa dapp're strijder.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SAIL in Amsterdam heeft de afgelopen vijf dagen ongeveer 2,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat zei algemeen directeur Mitra van Raalten na afloop van het zeilevenement. Dat is meer dan de vorige editie in 2015, toen er bijna 2,3 miljoen mensen waren. Een record is het niet: in 2005 trok SAIL 2,6 miljoen mensen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na een week van meerdere verhalen van seksueel geweld tegen vrouwen en de moord op de 17-jarige Lisa, hebben meer mensen zich aangesloten bij de wekelijkse Mars tegen Femicide in Rotterdam. Er lopen zo'n vijfhonderd mensen mee, beduidend meer dan vorige zondag. De stoet kan rekenen op aansporend getoeter vanuit auto's, en applaus en omhooggestoken duimpjes van mensen op terrassen waar de scanderende mensen langslopen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste tallships en andere historische zeilschepen hebben zondag rond 14.00 uur onder grote belangstelling Amsterdam weer verlaten. Daarmee is SAIL in Amsterdam, dat woensdag begon, bijna afgelopen. Tijdens de SAIL-Out Parade varen de schepen de komende uren in een stoet de haven uit, met voorop de Shabab Oman II en de Portugese NRP Sagres.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - De vader van de twee Nederlandse jongens die zijn overleden in een hotel in Istanbul, is buiten levensgevaar. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De man ligt nog in een ziekenhuis in de Turkse stad en wordt daar verder behandeld.
10 uur geleden