Politiebond noemt rellen bij Eritrees bijeenkomst
BAARN (ANP) - De voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) zegt dat de rellen tussen twee groepen Eritreeërs in Den Haag "woestmakend en te idioot voor woorden" zijn. Daarbij zijn de politie en de Mobiele Eenheid door relschoppers met onder meer stenen, fietsen en verkeersborden bekogeld.
"Deze mensen in de frontlinie hebben te maken met een veldslag", zegt Nine Kooiman. "Je blijft met je handen van onze hulpverleners af. Zelfs door de gepantserde voertuigen heen geslagen en gebeukt. Hoop dat iedereen gezond en veilig thuis mag komen vanavond", aldus Kooiman.
Bij de rellen zijn ook meerdere politievoertuigen in brand gestoken. Ramon Meijerink van politiebond ACP noemt het "volstrekt onacceptabel".
"Tot nu drie ME-bussen beschadigd en twee surveillanceauto's in brand. Verschillende politiemensen gewond en het geweld blijft doorgaan. Sterkte voor de politiemensen in deze inzet en waardering voor hun moed en de stap naar voren onder zware omstandigheden", aldus Meijerink op het sociale media platform X.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
50 minuten geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten voor het eerst sinds begin november minder dan 2000 asielzoekers. Omdat het aantal onder die afgesproken grens blijft, hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen. Het centrum zit wel nog behoorlijk vol.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.
14 uur geleden