
Politiebond luidt noodklok over communicatie met C2000
LEUSDEN (ANP) - Politiebond ACP heeft een brandbrief geschreven aan minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) over het functioneren van communicatiesysteem C2000. De bond zegt zich "grote zorgen" te maken over de aanhoudende problemen met het systeem.
Doordat de verbinding niet altijd werkt, ontstaat bij agenten op straat "een groot gevoel van onveiligheid", stelt de bond. "Zij moeten ervan uit kunnen gaan dat de kans op verstoring in het gebruik nagenoeg nihil is. De veiligheid van hulpverleners, politie en burgers moet altijd en overal voorop staan."
De ACP roept op maatregelen te nemen als de problemen deze maand nog niet zijn opgelost. Zo zouden, om hun veiligheid te vergroten, agenten niet meer alleen de straat op moeten gaan. Daarnaast zouden ze een back-upsysteem moeten hebben om direct contact met de meldkamers te leggen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz vindt dat haar tweet over Douwe Bob niet heeft geholpen om de dialoog te voeren over het recht van Joden om zichzelf te zijn. In een videoboodschap op X blijft ze achter de inhoud van haar eerdere bericht staan: "Is Douwe Bob een Jodenhater? Ik denk het niet. Is het ontkennen van het recht op een Joodse staat en het verketteren van zionisme Jodenhaat? Ja, dat is het wel."
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV stemt donderdag in met beide wetsvoorstellen die het kabinet heeft ingediend om het asielbeleid flink strenger te maken. Dat laat partijleider Geert Wilders weten op X. Hij sprak eerder al steun uit voor de asielnoodmaatregelenwet, maar nu dus ook voor de wet die de invoering van een tweestatusstelsel regelt.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 38-jarige man uit Amsterdam aangehouden die wordt verdacht van het bedreigen van Douwe Bob.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is woensdag de warmste 2 juli sinds het begin van de metingen, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 13.30 uur naar 33,7 graden en daarmee ging het oude record uit de boeken. Dat stond op 33,6 graden en werd gemeten in 2010. Het is de tweede dag op rij dat er een warmterecord wordt verbroken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 30-jarige Roman D., die vijf willekeurige slachtoffers zou hebben neergestoken bij de Dam in Amsterdam, heeft tot nu toe nog geen verklaring willen afleggen over zijn motief. Dat maakte de officier van justitie woensdag bekend in de rechtbank in Amsterdam, waar D. niet aanwezig was. Hij is inmiddels drie keer gehoord.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Stichting Kinderopvang Huizen is schuldig aan de dood van een 2-jarig jongetje op 3 april 2023, stelt de rechtbank. De stichting heeft onvoldoende gedaan om de veiligheid bij de peuterspeelzaal 't Kraaltje te waarborgen en moet een boete van 30.000 euro betalen, waarvan 25.000 euro voorwaardelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans heeft niet gesolliciteerd voor een plek op de kieslijst van haar partij VVD bij de komende Kamerverkiezingen eind oktober, bevestigt de partij na berichtgeving van EW. "Dat hoofdstuk is voor mij gesloten", zegt vicepremier en klimaatminister in een interview met het weekblad.
1 uur geleden