Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Zuid-Korea start onderzoek naar president Yoon

Politie Zuid-Korea start onderzoek naar president Yoon

SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse politie is een onderzoek gestart naar president Yoon Suk-yeol voor verraad, meldt persbureau Yonhap. Het onderzoek volgt na het uitroepen van de militaire noodtoestand eerder deze week en de chaos die daarop volgde.

Het onderzoek begon na twee klachten die waren ingediend door een kleine oppositiepartij en een groep van 59 activisten. Die klachten zouden zich ook richten op de opgestapte minister van Defensie Kim Yong-hyun, minister van Binnenlandse Zaken Lee Sang-min en legerchef Park An-su.

Oppositiepartijen willen Yoon zaterdag met een afzettingsprocedure wegsturen. Om de zaak naar het constitutioneel hof te krijgen, dat het laatste woord heeft, hebben ze een tweederdemeerderheid in het parlement nodig. Die lijkt er nu niet te zijn. Daarvoor moeten acht leden van Yoons regeringspartij PPP zich tegen de president keren en de PPP heeft al gezegd de afzetting te gaan blokkeren. PPP-leider Han Dong-hoon heeft Yoon wel gevraagd de partij te verlaten.

Yoon won de presidentsverkiezingen van 2022 in een nek-aan-nekrace. Hij leidt sindsdien een minderheidsregering en stuit in het parlement op veel verzet van de oppositie. Zijn populariteit bleef de afgelopen tijd afnemen. Veel kiezers zijn ontevreden over zijn economische beleid en controverses rondom Yoons vrouw. First lady Kim Keon-hee werd er onder meer van beschuldigd anticorruptiewetten te hebben overtreden door dure cadeaus te accepteren. Aanklagers besloten haar in die zaak niet te vervolgen.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

45 minuten geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.

2 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

5 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

6 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

7 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

7 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

8 uur geleden