Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Zuid-Korea start onderzoek naar president Yoon

Politie Zuid-Korea start onderzoek naar president Yoon

SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse politie is een onderzoek gestart naar president Yoon Suk-yeol voor verraad, meldt persbureau Yonhap. Het onderzoek volgt na het uitroepen van de militaire noodtoestand eerder deze week en de chaos die daarop volgde.

Het onderzoek begon na twee klachten die waren ingediend door een kleine oppositiepartij en een groep van 59 activisten. Die klachten zouden zich ook richten op de opgestapte minister van Defensie Kim Yong-hyun, minister van Binnenlandse Zaken Lee Sang-min en legerchef Park An-su.

Oppositiepartijen willen Yoon zaterdag met een afzettingsprocedure wegsturen. Om de zaak naar het constitutioneel hof te krijgen, dat het laatste woord heeft, hebben ze een tweederdemeerderheid in het parlement nodig. Die lijkt er nu niet te zijn. Daarvoor moeten acht leden van Yoons regeringspartij PPP zich tegen de president keren en de PPP heeft al gezegd de afzetting te gaan blokkeren. PPP-leider Han Dong-hoon heeft Yoon wel gevraagd de partij te verlaten.

Yoon won de presidentsverkiezingen van 2022 in een nek-aan-nekrace. Hij leidt sindsdien een minderheidsregering en stuit in het parlement op veel verzet van de oppositie. Zijn populariteit bleef de afgelopen tijd afnemen. Veel kiezers zijn ontevreden over zijn economische beleid en controverses rondom Yoons vrouw. First lady Kim Keon-hee werd er onder meer van beschuldigd anticorruptiewetten te hebben overtreden door dure cadeaus te accepteren. Aanklagers besloten haar in die zaak niet te vervolgen.

Meer uit Buitenland

Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

1 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

1 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

3 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

4 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

4 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

4 uur geleden
Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

5 uur geleden