Politie Zuid-Korea ondervraagt kabinetsleden over noodtoestand
SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse politie heeft negen leden van het kabinet ondervraagd in het onderzoek naar de militaire noodtoestand, die begin deze maand kortstondig werd uitgeroepen. Volgens persbureau Yonhap is de waarnemend president Han Duck-soo een van de mensen die zijn ondervraagd en is hij nu ook een van de verdachten.
De inmiddels afgezette president Yoon Suk-yeol kondigde op 3 december de noodtoestand af, maar die werd al na enkele uren door het parlement ongedaan gemaakt. Vlak voor de onverwachte aankondiging van Yoon heeft er nog een kabinetsoverleg plaatsgevonden, met twaalf aanwezigen. Daarvan zijn nu negen personen ondervraagd over wat daar is gezegd.
Yoon werd vorige week weggestemd door het parlement en daardoor werd premier Han automatisch de interim-president. De grootste oppositiepartij heeft Han al eerder bij de politie aangegeven voor opstand.
Yoon zelf is eerder niet komen opdagen bij een ondervraging door de politie. Hij is nu opnieuw gedagvaard en volgens Yonhap moet dat verhoor komende woensdag plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.
27 minuten geledenJEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.
2 uur geleden