Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Zuid-Korea ondervraagt kabinetsleden over noodtoestand

Politie Zuid-Korea ondervraagt kabinetsleden over noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse politie heeft negen leden van het kabinet ondervraagd in het onderzoek naar de militaire noodtoestand, die begin deze maand kortstondig werd uitgeroepen. Volgens persbureau Yonhap is de waarnemend president Han Duck-soo een van de mensen die zijn ondervraagd en is hij nu ook een van de verdachten.

De inmiddels afgezette president Yoon Suk-yeol kondigde op 3 december de noodtoestand af, maar die werd al na enkele uren door het parlement ongedaan gemaakt. Vlak voor de onverwachte aankondiging van Yoon heeft er nog een kabinetsoverleg plaatsgevonden, met twaalf aanwezigen. Daarvan zijn nu negen personen ondervraagd over wat daar is gezegd.

Yoon werd vorige week weggestemd door het parlement en daardoor werd premier Han automatisch de interim-president. De grootste oppositiepartij heeft Han al eerder bij de politie aangegeven voor opstand.

Yoon zelf is eerder niet komen opdagen bij een ondervraging door de politie. Hij is nu opnieuw gedagvaard en volgens Yonhap moet dat verhoor komende woensdag plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

2 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

2 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

3 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

3 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

3 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

6 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

6 uur geleden