Politie: zorgen over veiligheidsgevoel Rotterdammers na explosies
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politiechef Fred Westerbeke maakt zich zorgen over het veiligheidsgevoel van de mensen die in zijn politieregio wonen. Dat gevoel dat de stad niet veilig is, wordt veroorzaakt door tientallen incidenten met explosies en beschietingen dit jaar in Rotterdam en omliggende gemeenten. Het aantal is inmiddels opgelopen tot 55.
"Dat is meer dan in heel vorig jaar," bevestigt Westerbeke in het NPO Radio 1-programma Sven Op 1. "We zetten alles op alles om de angels eruit te halen. We hebben een aantal zaken opgelost en inmiddels 40 verdachten aangehouden.
Veel incidenten zijn volgens de politiechef toe te schrijven aan "gedoe tussen criminelen". Daarmee doelt hij op ruzies tussen criminelen door bijvoorbeeld verdwenen of gestolen partijen drugs. Sommige van die conflicten lossen zich volgens Westerbeke ook vanzelf op. "Waarschijnlijk hebben de partijen hun geschil dan financieel geschikt."
Opgeroepen
De manier waarop aanslagen worden gepleegd, is volgens Westerbeke ook overgeslagen naar de bovenwereld. Heftige familieruzies worden nu soms ook beslecht met een explosief bij deur. "Het is schrikbarend hoe vaak deze methode wordt overgenomen door anderen. Gelukkig vallen er tot nu toe weinig gewonden bij dit geweld", zegt de politiebaas.
Mensen die weten wat er speelt rondom een reeks explosies in Rotterdam, zijn vorige week door Westerbeke al opgeroepen om zich te melden bij de politie. "Er zijn veel meer mensen die weten wat er gebeurt en wat er aan de hand is. En door je daarin niet te melden maak je je ook medeschuldig aan het feit dat dit doorgaat."
Het onderzoek naar de vier incidenten binnen een week op de Crooswijkseweg in de wijk Crooswijk eind maart is nog in volle gang. Op de lokale zender Rijnmond zijn vorige week beelden van een verdachte getoond. Dat heeft enkele tips opgeleverd. "Het onderzoek is nog in volle gang en moet nog uitwijzen of de gouden tip er bij zat", aldus een woordvoerder van de Rotterdamse politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
9 minuten geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
13 uur geleden