Politie: zorgen over veiligheidsgevoel Rotterdammers na explosies
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politiechef Fred Westerbeke maakt zich zorgen over het veiligheidsgevoel van de mensen die in zijn politieregio wonen. Dat gevoel dat de stad niet veilig is, wordt veroorzaakt door tientallen incidenten met explosies en beschietingen dit jaar in Rotterdam en omliggende gemeenten. Het aantal is inmiddels opgelopen tot 55.
"Dat is meer dan in heel vorig jaar," bevestigt Westerbeke in het NPO Radio 1-programma Sven Op 1. "We zetten alles op alles om de angels eruit te halen. We hebben een aantal zaken opgelost en inmiddels 40 verdachten aangehouden.
Veel incidenten zijn volgens de politiechef toe te schrijven aan "gedoe tussen criminelen". Daarmee doelt hij op ruzies tussen criminelen door bijvoorbeeld verdwenen of gestolen partijen drugs. Sommige van die conflicten lossen zich volgens Westerbeke ook vanzelf op. "Waarschijnlijk hebben de partijen hun geschil dan financieel geschikt."
Opgeroepen
De manier waarop aanslagen worden gepleegd, is volgens Westerbeke ook overgeslagen naar de bovenwereld. Heftige familieruzies worden nu soms ook beslecht met een explosief bij deur. "Het is schrikbarend hoe vaak deze methode wordt overgenomen door anderen. Gelukkig vallen er tot nu toe weinig gewonden bij dit geweld", zegt de politiebaas.
Mensen die weten wat er speelt rondom een reeks explosies in Rotterdam, zijn vorige week door Westerbeke al opgeroepen om zich te melden bij de politie. "Er zijn veel meer mensen die weten wat er gebeurt en wat er aan de hand is. En door je daarin niet te melden maak je je ook medeschuldig aan het feit dat dit doorgaat."
Het onderzoek naar de vier incidenten binnen een week op de Crooswijkseweg in de wijk Crooswijk eind maart is nog in volle gang. Op de lokale zender Rijnmond zijn vorige week beelden van een verdachte getoond. Dat heeft enkele tips opgeleverd. "Het onderzoek is nog in volle gang en moet nog uitwijzen of de gouden tip er bij zat", aldus een woordvoerder van de Rotterdamse politie.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
8 uur geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
10 uur geleden