Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zoekt zwarte lijsten tippelzones in coldcaseonderzoek

Politie zoekt zwarte lijsten tippelzones in coldcaseonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - De politie is in het coldcaseonderzoek naar de 27 jaar geleden vermoorde prostituee Judit Nyari op zoek naar informatie uit zwarte lijsten van de tippelzones in Utrecht en Amsterdam uit de jaren negentig. Via zulke lijsten waarschuwden prostituees elkaar voor gevaarlijke klanten. Ook zoekt de politie naar informatie over zogenaamde weldoeners uit die periode, meldt de politie vrijdag.

De 25-jarige Amsterdamse Nyari werkte op de tippelzones in Amsterdam en Utrecht. Op 1 december 1993 verdween ze. Vijf dagen later werd ze dood teruggevonden in Dronten. Haar keel was doorgesneden. Daarmee werd zij een van de tientallen prostituees die in de jaren tachtig en negentig in Nederland zijn vermoord.

De zaak kwam afgelopen jaar geregeld in de publiciteit, vanwege een podcastserie die de politie erover maakt. In de serie vertellen bekenden van Nyari, politiemensen en hulpverleners over het leven en de dood van het slachtoffer. In de vijfde aflevering schetsen twee kenners van de tippelzones van destijds een beeld van de dagelijkse praktijk in de straatprostitutie van destijds. Volgens zuster Bernadette, die toen een huiskamerproject runde voor prostituees in Amsterdam, gingen er zwarte lijsten rond onder de prostituees, met daarop mannen die volgens de vrouwen levensgevaarlijk waren. De vrouwen waarschuwden elkaar met een briefje op een prikbord met de omschrijving van een klant. De politie hoopt dat mensen zich nu nog specifieke informatie hierover herinneren.

Ook was er een tweede type klant, de zogenaamde weldoener. Deze mannen palmden prostituees in met een slaapplek, waarvoor met seks moest worden betaald. Sommige van deze mannen zouden de vrouwen vervolgens als hun bezit hebben geclaimd.

Meer uit Binnenland

Geert Wilders hervat verkiezingscampagne, treedt weer op in media

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hervat zijn campagne. "Er komen nu verkiezingen aan, het is campagnetijd en ik voel een grote verantwoordelijkheid voor Nederland en alle PVV-kiezers", schrijft hij op X. Tot de verkiezingen gaat Wilders onder meer naar Vandaag Inside, het Jeugdjournaal en het NOS Slotdebat.

9 minuten geleden
Stemhulpen over specifieke thema's, van onlineprivacy tot lhbtiq+

DEN HAAG (ANP) - Kiezers kunnen voor de aankomende Tweede Kamerverkiezingen weer gebruikmaken van stemhulpen die zich richten op specifieke thema's. Ze bieden onder meer inzicht in politieke standpunten over mensenrechten, technologie en de positie van bepaalde groepen.

1 uur geleden
Timmermans: meeste bedreigers komen bij rechter tot inkeer

N i e u w bericht, meer informatie in 4e en laatste alinea

7 uur geleden
Burgemeester Uithoorn na onrust: we laten ons niet meeslepen

UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn betreurt het dat een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in de Noord-Hollandse gemeente is uitgemond in ongeregeldheden. "We laten ons niet meeslepen door de luidste of felste stemmen", zegt burgemeester Pieter Heiliegers. "Een grote meerderheid van de inwoners van Uithoorn is betrokken en denkt mee. Dat is de basis om verder te bouwen."

7 uur geleden
Anti-azc-betogers in woonwijk Uithoorn, ME achtervolgt hen

UITHOORN (ANP) - Enkele honderden betogers tegen de komst van een azc zijn dinsdagavond een woonwijk in Uithoorn ingetrokken. De ME achtervolgde de demonstranten door de wijk met politiehonden, zag een ANP-verslaggever. De politie houdt mensen aan.

10 uur geleden
Paar honderd mensen bij protest tegen azc in Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Bij een protest tegen asielzoekers in Uithoorn zijn enkele honderden mensen bijeen. De betogers staan op een plein bij het gemeentehuis, waar dinsdagavond een commissievergadering van de gemeenteraad was over de asielopvang. Waar het protest aanvankelijk rustig begon, is de sfeer inmiddels omgeslagen, zo ziet een ANP-verslaggever.

10 uur geleden
ME grijpt in bij demonstratie tegen opvang asielzoekers in Houten

HOUTEN (ANP) - De ME heeft ingegrepen bij een protest tegen een asielzoekerscentrum in Houten. Op dat moment waren er nog zo'n honderd actievoerders bij het gemeentehuis, eerder op de avond ging het om zeker driehonderd demonstranten. Een deel van hen stak zwaar vuurwerk af, zag een ANP-verslaggever. Meerdere keren werd ook vuurwerk naar de politie gegooid.

11 uur geleden