Politie zoekt vermiste baby Tuana uit Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - De politie in Maastricht is op zoek naar een baby van drie maanden oud die sinds 22 oktober wordt vermist.
Het meisje, Tuana Remmers, moet op bevel van de rechtbank uit huis worden geplaatst. Op 22 oktober werd er aangifte gedaan van vermissing.
De politie begon een onderzoek naar de verblijfplaats en roept nu de hulp in van het publiek. De politie maakt zich ernstige zorgen om het welzijn van de baby. De politie vraagt mensen contact op te nemen als ze weten waar het kindje is. "Snel en gericht handelen is genoodzaakt", stelt de politie.
De politie kan geen nadere mededelingen doen. Een woordvoerster kon niet zeggen wie de vermissing had gemeld. Ook is niet duidelijk waar de ouders zijn. "Onze eerste prioriteit is om nu zo snel mogelijk het kindje vinden", aldus de woordvoerster.
Volgens het AD verblijft de baby in Turkije bij familie van de huidige vriend van de moeder. "Mijn meisje wordt perfect verzorgd. Ze is helemaal niet in gevaar", laat de moeder aan het AD weten. De politie kan niet bevestigen dat het kind inderdaad in Turkije zit. "Het kind wordt vermist. Als de moeder overtuigd is dat het veilig in Turkije is, laat ze dan contact met ons opnemen", aldus een woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.
43 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Striptekenaar Dick Matena is zondag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat Rob van Bavel, hoofdredacteur van tijdschrift Eppo en uitgever van Uitgeverij L, waarvoor Matena tekende, maandag weten aan het ANP.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
15 uur geleden