Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zoekt nog 4 verdachten overval waardetransport Amsterdam

Politie zoekt nog 4 verdachten overval waardetransport Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt nog vier verdachten van de gewapende roofoverval op een waardetransport van Schöne Edelmetaal in Amsterdam-Noord, in mei vorig jaar. De politie toont dinsdagavond in Opsporing Verzocht beelden van de vier nog voortvluchtige overvallers.

De overval en vlucht van de daders wordt in de uitzending gereconstrueerd door middel van niet eerder vrijgegeven bewakingscamerabeelden, opnamen van getuigen en beelden van een politiehelikopter. Ook is er, onder meer door samenwerking van de Nederlandse politie met Belgische en Franse collega’s, belangrijke informatie te delen over de nog gezochte mannen, zo staat in een persbericht.

Op de beelden staan drie verdachten van wie de politie de identiteit nog niet kent. De identiteit van de vierde verdachte is wel bekend, maar de politie is nog op zoek naar hem en roept de hulp van het publiek in om zijn verblijfplaats te achterhalen.

Meeuwenlaan

Op 19 mei vorig jaar werd bij het bedrijf op de Meeuwenlaan een waardetransportauto van Brink's overvallen. Daarbij schoten de overvallers in de lucht met automatische wapens. Binnen werden medewerkers van Schöne vastgebonden. De daders gingen ervandoor met een buit van 14,5 miljoen euro, waarvan een deel nog zoek is.

Ze vluchtten in meerdere auto’s naar het dorp Broek in Waterland, boven Amsterdam, achtervolgd door een grote politiemacht. In een weiland in dat dorp schoot de politie een 47-jarige overvaller (een Fransman) dood en hield zij zes anderen aan. In november arresteerde de politie in België nog een 20-jarige vrouwelijke verdachte en in Frankrijk een 44-jarige Parijzenaar. De vrouw zit niet vast, de Fransman wel. Daarmee zitten zeven verdachten vast.

Meer uit Binnenland

Doodgeschoten tieners Amsterdam woonden in opvangcentrum COA

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die donderdagavond zijn doodgeschoten in Amsterdam Nieuw-West woonden allebei in een opvanglocatie voor asielzoekers van het COA. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Het Parool. Wat de aanleiding was voor de schietpartij, weet de politie nog niet.

3 minuten geleden
Supersnelrecht voor verdachte van gooien vuurwerk naar handhavers

DEN BOSCH (ANP) - Een 40-jarige man staat volgende week terecht tijdens een supersnelrechtzitting voor het gooien van vuurwerk naar handhavers tijdens de jaarwisseling in Eindhoven. De handhavers van de gemeente Eindhoven kregen het vuurwerk in hun gezicht.

6 minuten geleden
Veel meer autobranden en woningbranden tijdens jaarwisseling

ARNHEM (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zijn veel meer auto's en woningen in brand gevlogen dan in voorgaande jaren. Zo is het aantal branden in woningen in twee jaar tijd verdubbeld, blijkt uit cijfers van het aantal nieuwjaarsincidenten van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV), een instantie die de veiligheidsregio's ondersteunt.

15 minuten geleden
Minderjarige en 18-jarige opgepakt voor brand in Bedum

BEDUM (ANP) - Een minderjarige jongen en een 18-jarige man, beiden uit het Groningse Bedum, zijn donderdag opgepakt in het onderzoek naar de brand in die plaats. Het vuur brak op oudejaarsavond rond 23.00 uur uit in een sporthal. De politie houdt rekening met brandstichting.

1 uur geleden
Opnieuw meer journalisten lastiggevallen tijdens hun werk

DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.

2 uur geleden
Slachtoffers schietpartij Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners

AMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.

2 uur geleden
Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

4 uur geleden