Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zoekt naar beelden aanval en doodschieten wolf Drenthe

Politie zoekt naar beelden aanval en doodschieten wolf Drenthe

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft telefoons in beslag genomen van mensen die op 9 juli zagen dat een wolf in het Drentse Wapse (gemeente Westerveld) een hobbyboer beet of die betrokken waren bij het besluit om die wolf dood te schieten. Doel was te zoeken naar beelden die van de gebeurtenissen op die ochtend zouden zijn gemaakt. Het functioneel parket van het Openbaar Ministerie bevestigt vrijdag berichtgeving daarover van het Dagblad van het Noorden.

Het functioneel parket wil niet zeggen wie zijn telefoon bij de politie moest inleveren. Het is dus niet bekend of de telefoons van burgemeester Rikus Jager of locoburgemeester Henk Doeven van de gemeente Westerveld zijn uitgelezen.

De politie schoot op 9 juli in opdracht van burgemeester Jager een jonge wolf dood, nadat het dier enkele uren eerder een hobbyboer had gebeten. De boer wilde de wolf wegjagen omdat het dier zijn schapen aanviel. Vier dierenrechtenorganisaties hebben aangifte gedaan tegen de boer, de burgemeester, de locoburgemeester en nog drie anderen omdat de wolf zich naar hun mening verdedigde en niet uit zichzelf aanviel. Als dat zo is, zou doodschieten van het dier een misdrijf zijn op grond van de Europese natuurbeschermingswetgeving.

Voorzitter Dirk Bruins van landbouworganisatie LTO Noord zei kort na het incident op televisie dat hij videobeelden van het bijten van de wolf had gezien, gemaakt door de familie van de hobbyboer. Wolvendeskundigen willen dat bijtmoment ook graag op beelden zien, maar volgens LTO Noord wil de familie de beelden niet aan anderen tonen.

Het functioneel parket wilde vrijdag niet zeggen of de politie op de in beslag genomen telefoons het bewuste filmpje nu heeft gevonden. Er zouden ook nog andere filmpjes bestaan waarop onder meer het dodelijke schot op de wolf te zien is. Het OM beslist pas later of één of meer betrokkenen strafrechtelijk vervolgd gaan worden.

Meer uit Binnenland

WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

2 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

5 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

5 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

5 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

5 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

9 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

9 uur geleden