Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zoekt met honden en drone naar sporen in zaak 'Maddie'

Politie zoekt met honden en drone naar sporen in zaak 'Maddie'

LISSABON (ANP/RTR/AFP/DPA) - De politie heeft woensdag in Portugal speurhonden en een drone ingezet bij de zoekactie rond de verdwijning van het toen 3-jarige meisje Madeleine McCann in 2007. Tientallen agenten zoeken in de omgeving van een stuwmeer naar sporen.

Een bron rond het onderzoek vertelde de krant Expresso dat een tip van een informant de aanleiding was voor de zoekactie bij het meer in de buurt van Faro, die dinsdag begon. De bron zou door de Duitse politie als "zeer geloofwaardig" worden beschouwd en zou informatie hebben verstrekt die "erg serieus" wordt genomen.

In het nieuwe sporenonderzoek werken de Portugese, Duitse en Britse autoriteiten samen. Onderzoekers hebben deze week een tijdelijk kamp opgezet bij het stuwmeer. Dat bevindt zich op zo'n 50 kilometer van Praia da Luz. Daar verdween de kleine 'Maddie' zestien jaar geleden uit de slaapkamer van een vakantiewoning.

Christian Brückner

De verdwijning van de peuter is nooit opgehelderd en het onderzoek staat jaren later nog steeds volop in de belangstelling. Op de nieuwe zoekactie komen tientallen journalisten en cameramensen van over de hele wereld af. In Portugese media wordt gesproken over een "mediacircus".

De autoriteiten in Duitsland hebben vorig jaar Christian Brückner aangewezen als verdachte in de zaak. Ze denken dat hij de peuter heeft gedood. Die veroordeelde kindermisbruiker zit momenteel in de gevangenis vanwege een andere misbruikzaak. De autoriteiten zeggen dat de informatie die leidde tot de nieuwe zoektocht niet afkomstig is van Brückner. Hij ontkent betrokkenheid bij de verdwijning en zou ook geen bekentenis hebben afgelegd.

Een Duitse aanklager zei dat de politie bij het stuwmeer niet noodzakelijkerwijs zoekt naar het lichaam van de vermiste peuter. De politie heeft volgens Portugese media in 2008 ook al in dat gebied gezocht naar sporen. Dat leidde toen niet tot een doorbraak.

Meer uit Buitenland

Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

1 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

1 uur geleden
Trump: Iran ziet op mijn verzoek af van executies van vrouwen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.

1 uur geleden
Iraanse toponderhandelaar eist einde blokkade door VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.

1 uur geleden
Griekse politici kunnen vervolgd worden in fraudezaak met EU-geld

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.

3 uur geleden
Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

5 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

5 uur geleden