Politie zoekt met honden en drone naar sporen in zaak 'Maddie'
LISSABON (ANP/RTR/AFP/DPA) - De politie heeft woensdag in Portugal speurhonden en een drone ingezet bij de zoekactie rond de verdwijning van het toen 3-jarige meisje Madeleine McCann in 2007. Tientallen agenten zoeken in de omgeving van een stuwmeer naar sporen.
Een bron rond het onderzoek vertelde de krant Expresso dat een tip van een informant de aanleiding was voor de zoekactie bij het meer in de buurt van Faro, die dinsdag begon. De bron zou door de Duitse politie als "zeer geloofwaardig" worden beschouwd en zou informatie hebben verstrekt die "erg serieus" wordt genomen.
In het nieuwe sporenonderzoek werken de Portugese, Duitse en Britse autoriteiten samen. Onderzoekers hebben deze week een tijdelijk kamp opgezet bij het stuwmeer. Dat bevindt zich op zo'n 50 kilometer van Praia da Luz. Daar verdween de kleine 'Maddie' zestien jaar geleden uit de slaapkamer van een vakantiewoning.
Christian Brückner
De verdwijning van de peuter is nooit opgehelderd en het onderzoek staat jaren later nog steeds volop in de belangstelling. Op de nieuwe zoekactie komen tientallen journalisten en cameramensen van over de hele wereld af. In Portugese media wordt gesproken over een "mediacircus".
De autoriteiten in Duitsland hebben vorig jaar Christian Brückner aangewezen als verdachte in de zaak. Ze denken dat hij de peuter heeft gedood. Die veroordeelde kindermisbruiker zit momenteel in de gevangenis vanwege een andere misbruikzaak. De autoriteiten zeggen dat de informatie die leidde tot de nieuwe zoektocht niet afkomstig is van Brückner. Hij ontkent betrokkenheid bij de verdwijning en zou ook geen bekentenis hebben afgelegd.
Een Duitse aanklager zei dat de politie bij het stuwmeer niet noodzakelijkerwijs zoekt naar het lichaam van de vermiste peuter. De politie heeft volgens Portugese media in 2008 ook al in dat gebied gezocht naar sporen. Dat leidde toen niet tot een doorbraak.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
1 uur geledenTAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
7 uur geleden