Politie zoekt met honden en drone naar sporen in zaak 'Maddie'
LISSABON (ANP/RTR/AFP/DPA) - De politie heeft woensdag in Portugal speurhonden en een drone ingezet bij de zoekactie rond de verdwijning van het toen 3-jarige meisje Madeleine McCann in 2007. Tientallen agenten zoeken in de omgeving van een stuwmeer naar sporen.
Een bron rond het onderzoek vertelde de krant Expresso dat een tip van een informant de aanleiding was voor de zoekactie bij het meer in de buurt van Faro, die dinsdag begon. De bron zou door de Duitse politie als "zeer geloofwaardig" worden beschouwd en zou informatie hebben verstrekt die "erg serieus" wordt genomen.
In het nieuwe sporenonderzoek werken de Portugese, Duitse en Britse autoriteiten samen. Onderzoekers hebben deze week een tijdelijk kamp opgezet bij het stuwmeer. Dat bevindt zich op zo'n 50 kilometer van Praia da Luz. Daar verdween de kleine 'Maddie' zestien jaar geleden uit de slaapkamer van een vakantiewoning.
Christian Brückner
De verdwijning van de peuter is nooit opgehelderd en het onderzoek staat jaren later nog steeds volop in de belangstelling. Op de nieuwe zoekactie komen tientallen journalisten en cameramensen van over de hele wereld af. In Portugese media wordt gesproken over een "mediacircus".
De autoriteiten in Duitsland hebben vorig jaar Christian Brückner aangewezen als verdachte in de zaak. Ze denken dat hij de peuter heeft gedood. Die veroordeelde kindermisbruiker zit momenteel in de gevangenis vanwege een andere misbruikzaak. De autoriteiten zeggen dat de informatie die leidde tot de nieuwe zoektocht niet afkomstig is van Brückner. Hij ontkent betrokkenheid bij de verdwijning en zou ook geen bekentenis hebben afgelegd.
Een Duitse aanklager zei dat de politie bij het stuwmeer niet noodzakelijkerwijs zoekt naar het lichaam van de vermiste peuter. De politie heeft volgens Portugese media in 2008 ook al in dat gebied gezocht naar sporen. Dat leidde toen niet tot een doorbraak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
7 uur geleden