
Politie zoekt handlangers en explosieven na aanslag New Orleans
NEW ORLEANS (ANP) - De politie en de FBI zijn na de dodelijke aanslag in New Orleans op zoek naar mogelijke handlangers van de doodgeschoten verdachte Shamsud-Din Jabbar. Ook zoeken teams met honden uit voorzorg verder naar mogelijke explosieven in de zuidelijke stad.
Volgens Amerikaanse media, waaronder The New York Times, zijn na de aanslag meerdere zelfgemaakte explosieven gevonden. Niet alleen in de auto waarmee Jabbar op het publiek inreed, maar ook op straat in het beroemde French Quarter. Zo zou een geïmproviseerd explosief zijn verpakt in een koelbox. Mede hierom denkt de FBI dat Jabbar, een oud-militair uit Texas, handlangers had. Voor zover bekend zijn nog geen verdachten gevonden.
Jabbar had een vlag van terreurbeweging Islamitische Staat meegenomen tijdens zijn daad. The New York Times vernam van de nieuwe partner van zijn ex-vrouw dat Jabbar zich recent tot de islam had bekeerd. Het afgelopen jaar zou hij zich "gestoord" hebben gedragen. De krant citeerde ook uit rechtbankdocumenten die te maken hebben met de scheiding in 2022. Daaruit werd onder meer duidelijk dat Jabbar had aangegeven dat hij ernstige financiële problemen had.
De aanslag in de nieuwjaarsnacht kostte zeker tien mensen het leven. Nog eens 35 mensen raakten gewond.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.
10 uur geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.
11 uur geleden