Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zoekt betrokkenen ontvoering 15-jarige jongen Amsterdam

Politie zoekt betrokkenen ontvoering 15-jarige jongen Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie vermoedt dat er meer mensen betrokken zijn bij de ontvoering van een 15-jarige jongen in januari in Amsterdam dan de drie, tot nu toe, aangehouden mannen. De zaak werd dinsdagavond in Opsporing Verzocht behandeld.

Op camerabeelden van de omgeving van de Tweede Jan Steenstraat, waar de jongen van de straat werd getrokken en in een witte bestelbus gezet, zijn voorafgaand aan de ontvoering twee mannen en een vrouw te zien. De politie vermoedt dat zij de omgeving in de gaten hielden en denkt dit trio te kunnen koppelen aan de drie al opgepakte mannen.

De jongen lijkt geen willekeurig slachtoffer te zijn geweest. De politie denkt dat mogelijk een geëscaleerd conflict de reden was voor een aantal mensen om hem te ontvoeren. Veel meer wil de politie niet kwijt over de toedracht.

Ontvoering 10 januari

De jongen werd op dinsdagochtend 10 januari ontvoerd. De politie lokaliseerde de bus op de A27, ter hoogte van Groenekan bij Utrecht, 45 minuten na de melding van de ontvoering. Bij de aanhouding op de snelweg loste de politie waarschuwingsschoten. De jongen zat vastgebonden in de bus en werd bevrijd. Hij was lichamelijk ongedeerd. Het gaat inmiddels naar omstandigheden redelijk met hem, zo stelt de politie dinsdag.

De drie mannen die bij hem in de bus zaten, werden ter plekke aangehouden op verdenking van ontvoering. Het zijn een man van 36 uit Weesp, een 35-jarige man uit Amsterdam en een man van 29 uit Almere.

Meer uit Binnenland

Alleen verkiezingsuitslagen Amsterdam en Hoorn nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.

5 uur geleden
NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

7 uur geleden
De Mos grootste in Den Haag, maar zetel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.

7 uur geleden
GroenLinks-PvdA net iets groter dan Leefbaar in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.

8 uur geleden
Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

8 uur geleden
GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

9 uur geleden
Winst voor FVD en JA21 in Almere, verlies voor PVV

ALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.

9 uur geleden