Politie zoekt betrokkenen ontvoering 15-jarige jongen Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De politie vermoedt dat er meer mensen betrokken zijn bij de ontvoering van een 15-jarige jongen in januari in Amsterdam dan de drie, tot nu toe, aangehouden mannen. De zaak werd dinsdagavond in Opsporing Verzocht behandeld.
Op camerabeelden van de omgeving van de Tweede Jan Steenstraat, waar de jongen van de straat werd getrokken en in een witte bestelbus gezet, zijn voorafgaand aan de ontvoering twee mannen en een vrouw te zien. De politie vermoedt dat zij de omgeving in de gaten hielden en denkt dit trio te kunnen koppelen aan de drie al opgepakte mannen.
De jongen lijkt geen willekeurig slachtoffer te zijn geweest. De politie denkt dat mogelijk een geëscaleerd conflict de reden was voor een aantal mensen om hem te ontvoeren. Veel meer wil de politie niet kwijt over de toedracht.
Ontvoering 10 januari
De jongen werd op dinsdagochtend 10 januari ontvoerd. De politie lokaliseerde de bus op de A27, ter hoogte van Groenekan bij Utrecht, 45 minuten na de melding van de ontvoering. Bij de aanhouding op de snelweg loste de politie waarschuwingsschoten. De jongen zat vastgebonden in de bus en werd bevrijd. Hij was lichamelijk ongedeerd. Het gaat inmiddels naar omstandigheden redelijk met hem, zo stelt de politie dinsdag.
De drie mannen die bij hem in de bus zaten, werden ter plekke aangehouden op verdenking van ontvoering. Het zijn een man van 36 uit Weesp, een 35-jarige man uit Amsterdam en een man van 29 uit Almere.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
6 uur geleden