Politie ziet geen strafbare feiten in sabotagemail Hamilton
BRACKLEY (ANP) - De politie van Northamptonshire heeft Formule 1-renstal Mercedes geïnformeerd dat er geen strafbare feiten zijn gepleegd door de anonieme afzender van een mail, die onlangs voor commotie zorgde. In de bewuste mail werd het team ervan beschuldigd de auto van Lewis Hamilton te saboteren. De Engelse coureur verlaat na dit seizoen Mercedes en stapt over naar concurrent Ferrari.
"Er zijn geen strafbare feiten vastgesteld. Er is wel advies gegeven over eventuele verdere e-mails die het team mogelijk ontvangt", zei een woordvoerder van de politie tegen de BBC.
In de mail, die naar topfiguren in de Formule 1 en enkele journalisten is gestuurd, werd beweerd dat teambaas Toto Wolff en het team er alles aan doen om teamgenoot George Russell beter te laten presteren dan Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen zou in alle opzichten worden benadeeld.
Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari, zei afgelopen weekend bij de Grote Prijs van Spanje tegen de BBC dat de beweringen "volkomen irrationeel" waren. "Hoe kun je je voorstellen dat een bedrijf met 1500 mensen die dag en nacht werken en er alles aan doen om de auto te verbeteren, een van de auto's zou kunnen beschadigen?", aldus Vasseur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
4 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden