Politie ziet geen strafbare feiten in sabotagemail Hamilton
BRACKLEY (ANP) - De politie van Northamptonshire heeft Formule 1-renstal Mercedes geïnformeerd dat er geen strafbare feiten zijn gepleegd door de anonieme afzender van een mail, die onlangs voor commotie zorgde. In de bewuste mail werd het team ervan beschuldigd de auto van Lewis Hamilton te saboteren. De Engelse coureur verlaat na dit seizoen Mercedes en stapt over naar concurrent Ferrari.
"Er zijn geen strafbare feiten vastgesteld. Er is wel advies gegeven over eventuele verdere e-mails die het team mogelijk ontvangt", zei een woordvoerder van de politie tegen de BBC.
In de mail, die naar topfiguren in de Formule 1 en enkele journalisten is gestuurd, werd beweerd dat teambaas Toto Wolff en het team er alles aan doen om teamgenoot George Russell beter te laten presteren dan Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen zou in alle opzichten worden benadeeld.
Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari, zei afgelopen weekend bij de Grote Prijs van Spanje tegen de BBC dat de beweringen "volkomen irrationeel" waren. "Hoe kun je je voorstellen dat een bedrijf met 1500 mensen die dag en nacht werken en er alles aan doen om de auto te verbeteren, een van de auto's zou kunnen beschadigen?", aldus Vasseur.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
3 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
7 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden