Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie ziet af van aangifte tegen Baudet om tweet

Politie ziet af van aangifte tegen Baudet om tweet

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet geen aangifte tegen partijleider Thierry Baudet van Forum voor Democratie vanwege zijn 'Marokkanen-tweet'. Dat heeft de Landelijke Eenheid van de politie via Twitter laten weten.

"Na intern overleg en na afstemming met de betrokken collega hebben wij besloten geen aangifte te doen. Voor ons is de zaak afgedaan", aldus de politie.

Baudet schreef vrijdag in een tweet dat "twee dierbare vriendinnen ernstig werden lastiggevallen door vier Marokkanen in een trein". Volgens de politiewoordvoerder ging het om conducteurs en een agent in burger die bezig waren met een kaartcontrole.

Commotie

De tweet leidde tot veel commotie. Een woordvoerder van de Landelijke Eenheid zei maandag dat de politie de mogelijkheid van het doen van aangifte tegen de FVD-voorman zou onderzoeken.

Baudet reageerde zelf door te zeggen dat hij "te snel en te stevig" had getweet. Excuses maakte hij niet voor zijn opmerkingen.

Meer uit Politiek

D66, VVD en CDA zijn het eens op hoofdlijnen

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.

23 uur geleden
Kamer wil dat kabinet verbreding A27 bij Amelisweerd schrapt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.

1 dag geleden
De laatste loodjes kosten meer tijd dan gehoopt, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Het zijn de laatste loodjes van de onderhandelingen, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij dinsdag opnieuw aan tafel ging met CDA en VVD. "En dat kost soms net even iets meer tijd dan je van tevoren had gehoopt." De deadline van komende vrijdag (30 januari) "gaat lukken", verwacht hij nog steeds.

1 dag geleden
Staatssecretaris hoopt op snel besluit over spoor naar Gent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) hoopt dat dit jaar een startbesluit wordt genomen over het verbeteren van het goederenspoor tussen Gent en Terneuzen. In een overleg in de Tweede Kamer over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) zei Aartsen dat hij over dit grensoverschrijdende project intensief contact heeft met zijn Belgische collega's en dat hij verwacht dat de kwestie volgende week in een gezamenlijk overleg aan de orde komt.

2 dagen geleden
Makers publieke omroep bieden 'noodpakket' aan in Tweede Kamer

HILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.

2 dagen geleden
Formerende partijen willen vier omroephuizen en een taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.

2 dagen geleden
Van Oosten: blauw op straat buiten beschouwing bij bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Bij de bezuiniging van 46 miljoen euro die de politie dit jaar moet doorvoeren, worden de basisteams "helemaal buiten beschouwing gelaten". Daarmee reageerde demissionair minister Foort van Oosten (Justitie, VVD) in een debat op zorgen die bij een groot deel van de Tweede Kamer leven. "Wij komen in 2026 niet aan het blauw op straat."

2 dagen geleden