Politie zette afgelopen jaren helft minder infiltranten in
DEN HAAG (ANP) - De politie zette de afgelopen twee jaar fors minder undercoveragenten in, zegt politiechef Rob van Bree van de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies in een interview in De Telegraaf. Er werd in die tijd gewerkt aan veranderingen binnen het korps na een reeks incidenten.
"Een aantal operaties hier en in het buitenland gingen door", zegt van Bree. "We hebben er toen wel bewust voor gekozen om het team tijdelijk in te krimpen en een aantal maatregelen te treffen, zodat onze mensen veilig konden werken. Het aantal inzetten is met meer dan de helft gedaald."
De politie maakte in 2022 bekend dat de afdeling Werken Onder Dekmantel (WOD) op de schop ging na meerdere incidenten, waaronder de zelfdoding van een undercoveragent. Op de afdeling was volgens het Openbaar Ministerie sprake van een gebrek aan professionaliteit, toezicht en sturing vanuit de leiding.
"De begeleiding van organisaties rondom de undercoveragenten was onder de maat en daardoor stond goede begeleiding en zorg voor onze undercovers erg onder druk", zegt Van Bree er tegen De Telegraaf over. "We hebben besloten dat we opnieuw moeten beginnen om alle aanbevelingen van de commissies goed op te kunnen volgen. We konden de winkel echter niet zomaar sluiten."
De Telegraaf schrijft dat de afdeling vanaf 2025 verdergaat onder de naam Under Cover Team (UCT). "Er worden nieuwe eisen aan de leden van het team gesteld en ook de opleiding aan de Politieacademie is aangescherpt", schrijft de krant. Zo mag een undercoveragent straks nog maximaal acht jaar dat werk uitvoeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond naar het Midden-Oosten om daar reizigers op te halen die zijn gestrand door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Hij zei niet naar welk land het vliegtuig gaat. In de regio zijn vermoedelijk duizenden Nederlanders gestrand.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
2 uur geleden