Politie zet waterkanon in tegen demonstranten klimaatprotest
DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft een waterkanon ingezet tegen een groep klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR). Dat meldt de politie op X.
Zeker 150 demonstranten blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 in de richting van Den Haag. Ze demonstreren tegen fossiele subsidies. Ook op andere locaties in de omgeving blokkeren klimaatactivisten de wegen.
De politie is inmiddels overgegaan tot het aanhouden van demonstranten die geen gehoor geven aan de oproep van de politie om zich naar het Malieveld te verplaatsen. "Wij blijven actievoerders verwijzen naar de toegestane demonstratielocatie", zegt de politie op X.
XR meldt dat waterkanonnen zijn ingezet op de Koningskade. "Echt volkomen absurd", aldus de klimaatactiegroep. "Dat is onnodig, disproportioneel en met deze lage temperaturen ook nog echt onverantwoord." Volgens een verslaggever ter plaatse wordt op de A12 zelf vooralsnog niet ingegrepen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
7 uur geleden