Politie zet waterkanon in tegen demonstranten klimaatprotest
DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft een waterkanon ingezet tegen een groep klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR). Dat meldt de politie op X.
Zeker 150 demonstranten blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 in de richting van Den Haag. Ze demonstreren tegen fossiele subsidies. Ook op andere locaties in de omgeving blokkeren klimaatactivisten de wegen.
De politie is inmiddels overgegaan tot het aanhouden van demonstranten die geen gehoor geven aan de oproep van de politie om zich naar het Malieveld te verplaatsen. "Wij blijven actievoerders verwijzen naar de toegestane demonstratielocatie", zegt de politie op X.
XR meldt dat waterkanonnen zijn ingezet op de Koningskade. "Echt volkomen absurd", aldus de klimaatactiegroep. "Dat is onnodig, disproportioneel en met deze lage temperaturen ook nog echt onverantwoord." Volgens een verslaggever ter plaatse wordt op de A12 zelf vooralsnog niet ingegrepen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Het is niet bekend of er mensen zijn aangehouden. Een politiewoordvoerder wil daar niets over zeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We staan naast de wereldwijde Joodse gemeenschap en blijven strijden tegen antisemitisme en haat", laat demissionair premier Dick Schoof op X weten in een nieuwe reactie op de aanslag op een chanoekaviering op het strand in de Australische stad Sydney. Bij de schietpartij vielen zondag twaalf doden, onder wie een van de daders. Een tweede dader raakte zwaargewond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
2 uur geleden