Politie zet waterkanon in en haalt klimaatactivisten van A12
DEN HAAG (ANP) - De politie voert de eerste klimaatactivisten weg die de snelweg A12 in Den Haag hebben geblokkeerd. Ook heeft de politie inmiddels het waterkanon ingezet tegen de actievoerders. Een deel van de betogers van Extinction Rebellion wordt daardoor natgespoten.
De actievoerders zitten op de weg met regenponcho's, paraplu's en regenjassen. Voor de aangehouden activisten staan politiebussen en grotere bussen klaar. Enkele tientallen betogers zijn tot nu toe aangehouden. De politie sleept hen naar brancards en neemt ze daarop mee naar de bussen.
Het protest maandag is minder groot dan in het weekend. Rond het middaguur stonden enkele honderden mensen op de snelweg naast het Malieveld. Agenten riepen de klimaatactivisten op om te vertrekken. Een deel ging daarom aan de rand van het Malieveld staan. Daarna zaten nog meer dan honderd actievoerders op de A12.
XR wil de blokkade naar eigen zeggen dagelijks gaan herhalen, net zo lang tot overheidssteun voor de fossiele industrie stopt. De gemeente Den Haag wil dit absoluut niet. De A12 is een belangrijke weg die het verkeer in en uit de stad leidt. Burgemeester Jan van Zanen noemt het ontwrichtende acties waarover hij zich "grote zorgen" maakt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis met het openbaar vervoer in heel Nederland. Dat meldt DOVA, een samenwerkingsverband van provincies en regio's die hierover gaan. De organisatie maakt daarnaast bekend dat een landelijke korting voor alle mensen vanaf 65 jaar en ouder in bus, tram en metro stopt op 1 januari volgend jaar.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Cabaretier Harrie Jekkers krijgt een eigen miniatuurbeeld in de Haagse miniatuurstad Madurodam. Dat heeft het management van Jekkers bevestigd na berichtgeving van Omroep West. Het exemplaar geldt als eerbetoon voor de 75-jarige zanger, die dit weekend definitief afscheid neemt van het podium in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag.
26 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - De gemeente IJsselstein had in aanloop naar de opening van een noodopvang voor asielzoekers een aantal zaken anders aan moeten pakken. Dat schrijft burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente aan de raad, die woensdagavond over de noodopvang debatteert. Hoewel veel dingen in de voorbereiding goed zijn gegaan, had de gemeente een aantal zaken naar eigen zeggen beter kunnen doordenken.
1 uur geledenASPEREN (ANP) - In de Gelderse plaats Asperen is in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Verlengde Middelweg een brand ontstaan door een gaslekkage, zo meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten zijn ter plaatse om de brand te bestrijden.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Een kleurloze brandbare vloeistof is dinsdag om 19.00 uur aangetroffen in een sloot op een bedrijventerrein in Almelo, zo meldt de brandweer in een bericht. De vloeistof, die werd gevonden op het bedrijvenpark Twente, wordt gebruikt in de chemische industrie.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.
16 uur geleden