Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zet fans van Feyenoord uit Stadio Olimpico

Politie zet fans van Feyenoord uit Stadio Olimpico

ROME (ANP) - De Italiaanse politie heeft tientallen supporters van Feyenoord uit Stadio Olimpico verwijderd. De fans van de club uit Rotterdam waren erin geslaagd ondanks een verbod een kaartje te bemachtigen voor het uitduel met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. Ze kwamen het stadion ook in, maar werden voor de aftrap en tijdens de wedstrijd op de tribunes herkend.

Volgens aanwezige agenten van de Rotterdamse politie zijn de verwijderde fans overgebracht naar een politiebureau. Daar worden ze geïdentificeerd. Als dat is gebeurd, dan worden ze naar het vliegveld gebracht.

Supporters van Feyenoord zijn niet welkom in Rome. Burgemeester Roberto Gualtieri is de rellen in 2015 met aanhangers van de huidige koploper van de Eredivisie nog niet vergeten. Na zijn verbod besloot Feyenoord ook geen Italiaanse fans toe te laten bij de gewonnen thuiswedstrijd (1-0) van vorige week in De Kuip.

Naar schatting zo'n vijfhonderd supporters van Feyenoord zijn toch naar Rome gekomen. Het is niet bekend hoeveel van hen in het bezit zijn van een ticket voor de wedstrijd.

Supporters van Feyenoord vertelden eerder op de dag dat het vrij eenvoudig was om via internet nog kaarten voor de wedstrijd aan te schaffen. Tickets waren donderdag nog vanaf 70 euro te koop. AS Roma heeft alle beschikbare 67.000 tickets voor het duel verkocht.

Meer uit Binnenland

Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

4 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

7 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

10 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

10 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

11 uur geleden
Deel Friese politiek pleit voor financiële steun zeehondenopvang

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.

14 uur geleden
Aanpassingen box 3 zijn niet verantwoord, oordeelt Raad van State

DEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".

15 uur geleden