Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zegt niets over dreiging concert RAI om daderinformatie

Politie zegt niets over dreiging concert RAI om daderinformatie

AMSTERDAM (ANP) - Het concert in de RAI Amsterdam van zanger Sharafat Parwani kon zaterdagavond niet doorgaan vanwege "een serieuze dreiging" die zich richtte op dat concert. Dat meldt een politiewoordvoerder zondagochtend. Meer informatie over de dreiging, bijvoorbeeld wat die inhield en tegen wie die precies was gericht, geeft de woordvoerder niet, omdat dat zogenoemde daderinformatie is. Die informatie gebruikt de politie om te achterhalen wie erachter zit. Vooralsnog zijn geen verdachten aangehouden.

Eerder sprak de politie van "een onveilige situatie voor het bezoekende publiek". De dreiging was volgens de zegsman zo serieus dat het concert moest worden afgelast en er ontruimd moest worden. Bij het concert waren naar schatting ruim duizend bezoekers aanwezig, zo werd eerder al bekend. De ontruiming verliep volgens de zegsman vlekkeloos.

Het concert, dat om 20.00 uur zou beginnen, werd steeds uitgesteld, zegt de politiewoordvoerder. Iets voor 23.00 uur maakte de politie op X bekend dat de Amsterdamse driehoek van burgemeester, hoofdofficier en politiechef had besloten het concert in de RAI niet door te laten gaan. Volgens de zegsman was dat besluit iets eerder genomen dan het moment dat ze ermee naar buiten kwamen. Om 23.15 uur was de zaal leeg, zegt hij.

Gerichte dreiging

Op de vraag of de dreiging weg is, antwoordt de woordvoerder dat de dreiging stopte door iedereen daar weg te halen. "De dreiging was echt gericht op dit concert", aldus de woordvoerder.

De woordvoerder van burgemeester Femke Halsema doet zondag verder geen uitspraken over de kwestie en verwijst voor meer informatie naar de politie.

Parwani zegt zelf in een video op zijn Instagrampagina dat iemand de politie had gebeld met de informatie dat er een bom was geplaatst. Daarna zou de politie de zaal hebben doorzocht, en uiteindelijk zou de driehoek hebben besloten dat het niet verantwoord was het concert door te laten gaan. De politie zegt niets over of er sprake was van een bommelding, aldus de politiewoordvoerder, aangezien het "daderwetenschap" is waar de dreiging uit bestond.

Meer uit Binnenland

Thijssen wil nog dit jaar strengere stikstofwetten met doel 2030

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zorgen dat er nog dit jaar nieuwe stikstofwetten komen om Nederland van het stikstofslot te halen. Dat is volgens VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen nodig. In die wet moeten wat haar betreft harde doelen staan voor het verminderen van de stikstofuitstoot in 2030.

1 uur geleden
PVV-fractieleider in senaat: we blijven achter Wilders staan

DEN HAAG (ANP) - De senatoren van de PVV blijven loyaal aan de partij. Over die vraag heeft fractieleider Alexander van Hattem na het vertrek van zeven Tweede Kamerleden ook "geen seconde twijfel" gehad. "We blijven gewoon vierkant achter Geert staan", zegt hij na berichtgeving van RTL Nieuws.

1 uur geleden
Schoof hoopt dat Groenland-ruzie op misverstand berust

DAVOS (ANP) - Premier Dick Schoof hoopt dat de hoogopgelopen ruzie tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland berust op een misverstand. De Amerikaanse president Donald Trump zou de Europese verkenningsmissie naar het eiland volgens meerdere media per abuis hebben opgevat als bedoeld om Groenland tegen de VS te verdedigen.

2 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

2 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

4 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

4 uur geleden
Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

6 uur geleden