Politie zegt niets over dreiging concert RAI om daderinformatie
AMSTERDAM (ANP) - Het concert in de RAI Amsterdam van zanger Sharafat Parwani kon zaterdagavond niet doorgaan vanwege "een serieuze dreiging" die zich richtte op dat concert. Dat meldt een politiewoordvoerder zondagochtend. Meer informatie over de dreiging, bijvoorbeeld wat die inhield en tegen wie die precies was gericht, geeft de woordvoerder niet, omdat dat zogenoemde daderinformatie is. Die informatie gebruikt de politie om te achterhalen wie erachter zit. Vooralsnog zijn geen verdachten aangehouden.
Eerder sprak de politie van "een onveilige situatie voor het bezoekende publiek". De dreiging was volgens de zegsman zo serieus dat het concert moest worden afgelast en er ontruimd moest worden. Bij het concert waren naar schatting ruim duizend bezoekers aanwezig, zo werd eerder al bekend. De ontruiming verliep volgens de zegsman vlekkeloos.
Het concert, dat om 20.00 uur zou beginnen, werd steeds uitgesteld, zegt de politiewoordvoerder. Iets voor 23.00 uur maakte de politie op X bekend dat de Amsterdamse driehoek van burgemeester, hoofdofficier en politiechef had besloten het concert in de RAI niet door te laten gaan. Volgens de zegsman was dat besluit iets eerder genomen dan het moment dat ze ermee naar buiten kwamen. Om 23.15 uur was de zaal leeg, zegt hij.
Gerichte dreiging
Op de vraag of de dreiging weg is, antwoordt de woordvoerder dat de dreiging stopte door iedereen daar weg te halen. "De dreiging was echt gericht op dit concert", aldus de woordvoerder.
De woordvoerder van burgemeester Femke Halsema doet zondag verder geen uitspraken over de kwestie en verwijst voor meer informatie naar de politie.
Parwani zegt zelf in een video op zijn Instagrampagina dat iemand de politie had gebeld met de informatie dat er een bom was geplaatst. Daarna zou de politie de zaal hebben doorzocht, en uiteindelijk zou de driehoek hebben besloten dat het niet verantwoord was het concert door te laten gaan. De politie zegt niets over of er sprake was van een bommelding, aldus de politiewoordvoerder, aangezien het "daderwetenschap" is waar de dreiging uit bestond.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag, zegt een politiewoordvoerster.
6 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen en de KNSB weten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
9 uur geleden