Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zegt niets over dreiging concert RAI om daderinformatie

Politie zegt niets over dreiging concert RAI om daderinformatie

AMSTERDAM (ANP) - Het concert in de RAI Amsterdam van zanger Sharafat Parwani kon zaterdagavond niet doorgaan vanwege "een serieuze dreiging" die zich richtte op dat concert. Dat meldt een politiewoordvoerder zondagochtend. Meer informatie over de dreiging, bijvoorbeeld wat die inhield en tegen wie die precies was gericht, geeft de woordvoerder niet, omdat dat zogenoemde daderinformatie is. Die informatie gebruikt de politie om te achterhalen wie erachter zit. Vooralsnog zijn geen verdachten aangehouden.

Eerder sprak de politie van "een onveilige situatie voor het bezoekende publiek". De dreiging was volgens de zegsman zo serieus dat het concert moest worden afgelast en er ontruimd moest worden. Bij het concert waren naar schatting ruim duizend bezoekers aanwezig, zo werd eerder al bekend. De ontruiming verliep volgens de zegsman vlekkeloos.

Het concert, dat om 20.00 uur zou beginnen, werd steeds uitgesteld, zegt de politiewoordvoerder. Iets voor 23.00 uur maakte de politie op X bekend dat de Amsterdamse driehoek van burgemeester, hoofdofficier en politiechef had besloten het concert in de RAI niet door te laten gaan. Volgens de zegsman was dat besluit iets eerder genomen dan het moment dat ze ermee naar buiten kwamen. Om 23.15 uur was de zaal leeg, zegt hij.

Gerichte dreiging

Op de vraag of de dreiging weg is, antwoordt de woordvoerder dat de dreiging stopte door iedereen daar weg te halen. "De dreiging was echt gericht op dit concert", aldus de woordvoerder.

De woordvoerder van burgemeester Femke Halsema doet zondag verder geen uitspraken over de kwestie en verwijst voor meer informatie naar de politie.

Parwani zegt zelf in een video op zijn Instagrampagina dat iemand de politie had gebeld met de informatie dat er een bom was geplaatst. Daarna zou de politie de zaal hebben doorzocht, en uiteindelijk zou de driehoek hebben besloten dat het niet verantwoord was het concert door te laten gaan. De politie zegt niets over of er sprake was van een bommelding, aldus de politiewoordvoerder, aangezien het "daderwetenschap" is waar de dreiging uit bestond.

Meer uit Binnenland

College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

52 minuten geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

53 minuten geleden
Berendsen: deel ambassadepersoneel binnenkort terug naar Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.

1 uur geleden
Arib voelde zich onder druk gezet rond werkwijze tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 uur geleden
Verkoop kortingspas treinen stopt als kosten te hoog worden

DEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Overheid hoeft toeslagenouders voorlopig geen dwangsom te betalen

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.

2 uur geleden
Verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties onzeker na kritiek

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil alternatieven voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties bespreken met de Tweede Kamer. Op het voorstel voor zo'n verbod kwam veel kritiek, schrijven ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) en David van Weel (Justitie, VVD) in een Kamerbrief. Een woordvoerder van minister Heerma zegt nog niet of het wetsvoorstel definitief van de baan is.

2 uur geleden