Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zegt niets over dreiging concert RAI om daderinformatie

Politie zegt niets over dreiging concert RAI om daderinformatie

AMSTERDAM (ANP) - Het concert in de RAI Amsterdam van zanger Sharafat Parwani kon zaterdagavond niet doorgaan vanwege "een serieuze dreiging" die zich richtte op dat concert. Dat meldt een politiewoordvoerder zondagochtend. Meer informatie over de dreiging, bijvoorbeeld wat die inhield en tegen wie die precies was gericht, geeft de woordvoerder niet, omdat dat zogenoemde daderinformatie is. Die informatie gebruikt de politie om te achterhalen wie erachter zit. Vooralsnog zijn geen verdachten aangehouden.

Eerder sprak de politie van "een onveilige situatie voor het bezoekende publiek". De dreiging was volgens de zegsman zo serieus dat het concert moest worden afgelast en er ontruimd moest worden. Bij het concert waren naar schatting ruim duizend bezoekers aanwezig, zo werd eerder al bekend. De ontruiming verliep volgens de zegsman vlekkeloos.

Het concert, dat om 20.00 uur zou beginnen, werd steeds uitgesteld, zegt de politiewoordvoerder. Iets voor 23.00 uur maakte de politie op X bekend dat de Amsterdamse driehoek van burgemeester, hoofdofficier en politiechef had besloten het concert in de RAI niet door te laten gaan. Volgens de zegsman was dat besluit iets eerder genomen dan het moment dat ze ermee naar buiten kwamen. Om 23.15 uur was de zaal leeg, zegt hij.

Gerichte dreiging

Op de vraag of de dreiging weg is, antwoordt de woordvoerder dat de dreiging stopte door iedereen daar weg te halen. "De dreiging was echt gericht op dit concert", aldus de woordvoerder.

De woordvoerder van burgemeester Femke Halsema doet zondag verder geen uitspraken over de kwestie en verwijst voor meer informatie naar de politie.

Parwani zegt zelf in een video op zijn Instagrampagina dat iemand de politie had gebeld met de informatie dat er een bom was geplaatst. Daarna zou de politie de zaal hebben doorzocht, en uiteindelijk zou de driehoek hebben besloten dat het niet verantwoord was het concert door te laten gaan. De politie zegt niets over of er sprake was van een bommelding, aldus de politiewoordvoerder, aangezien het "daderwetenschap" is waar de dreiging uit bestond.

Meer uit Binnenland

Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

33 minuten geleden
Advocaat zedenzaak zwembadstagiair: geen bewijs voor verkrachting

ZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.

34 minuten geleden
Inspectie: vorig jaar 42 overtredingen bij telers wietexperiment

DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.

1 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak moord Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.

3 uur geleden
Vrouw (50) opgepakt in zaak rond Drentse kofferbakmoord

KLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.

3 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

3 uur geleden
Inspectie: maar kwart festivals gebruikt herbruikbare bekers

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".

5 uur geleden