Politie wil op geslacht na niets kwijt over verdachten Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - De politie wil weinig informatie delen over de drie verdachten die maandagavond zijn aangehouden in verband met de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Tijdens een persmoment op het hoofdbureau van de politie in Den Haag, is het enige wat wordt gedeeld dat het om drie mannen gaat. Over hun leeftijd, woonplaats en reden van betrokkenheid wil politiechef Karin Krukkert van eenheid Den Haag niets zeggen in verband met het lopende onderzoek.
De verdachten werden maandagavond laat aangehouden, iets voor middernacht. "Ik wil niet vertellen waar ze zijn aangehouden", aldus Krukkert. "Misschien dat dit in de loop van het onderzoek bekend kan worden, maar daar doe ik nu geen uitspraken over." De verdachten zitten in volledige beperkingen en kunnen dus alleen met hun advocaat contact hebben. Zij worden "later deze week" voorgeleid aan de rechter-commissaris in Den Haag. Nieuwe aanhoudingen worden niet uitgesloten.
De politie meldde meerdere auto's in beslag te hebben genomen, maar ook hierover volgt geen verdere informatie. "Ik kan op dit moment geen uitspraak doen over de reden dat deze voertuigen in beslag zijn genomen", aldus Krukkert. De politie heeft "natuurlijk wel beelden, maar ik laat het aan mijn opsporingsteam wat wel en niet getoond wordt". Vooralsnog betekent dit dat er geen beelden worden gedeeld.
Meer uit Binnenland
PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
6 uur geleden