Politie wil op geslacht na niets kwijt over verdachten Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - De politie wil weinig informatie delen over de drie verdachten die maandagavond zijn aangehouden in verband met de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Tijdens een persmoment op het hoofdbureau van de politie in Den Haag, is het enige wat wordt gedeeld dat het om drie mannen gaat. Over hun leeftijd, woonplaats en reden van betrokkenheid wil politiechef Karin Krukkert van eenheid Den Haag niets zeggen in verband met het lopende onderzoek.
De verdachten werden maandagavond laat aangehouden, iets voor middernacht. "Ik wil niet vertellen waar ze zijn aangehouden", aldus Krukkert. "Misschien dat dit in de loop van het onderzoek bekend kan worden, maar daar doe ik nu geen uitspraken over." De verdachten zitten in volledige beperkingen en kunnen dus alleen met hun advocaat contact hebben. Zij worden "later deze week" voorgeleid aan de rechter-commissaris in Den Haag. Nieuwe aanhoudingen worden niet uitgesloten.
De politie meldde meerdere auto's in beslag te hebben genomen, maar ook hierover volgt geen verdere informatie. "Ik kan op dit moment geen uitspraak doen over de reden dat deze voertuigen in beslag zijn genomen", aldus Krukkert. De politie heeft "natuurlijk wel beelden, maar ik laat het aan mijn opsporingsteam wat wel en niet getoond wordt". Vooralsnog betekent dit dat er geen beelden worden gedeeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
6 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
11 uur geleden