Politie wil herkenbare kentekenfoto's gebruiken voor opsporing
UTRECHT (ANP) - De politie wil dat het mogelijk wordt om herkenbare foto's van bestuurders of bijrijders, gemaakt door specialistische camera's voor automatische nummerplaatherkenning, te gebruiken bij het opsporen van verdachten van ernstige misdrijven. Dit bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving van NRC.
Mensen op de beelden gemaakt door ANPR-camera's mogen wettelijk niet herkenbaar zijn. Zij worden onherkenbaar gemaakt door de foto deels te vervagen. De politie wil dat het bij verdenkingen van misdrijven zoals moord of doodslag wel mogelijk wordt om de ongeblurde en dus herkenbare foto's te zien. "Dit voorkomt het inzetten van andere middelen waardoor we meer privacygevoelige gegevens van onschuldige burgers moeten opvragen", zegt een woordvoerster van de politie. Als voorbeeld noemt ze het opvragen van gegevens van telefoonmasten.
Sinds 2019 mogen de camerabeelden 28 dagen worden bewaard. De politie mag deze beelden opvragen, maar wel onder strenge voorwaarden. Deze betreffende wet is drie jaar geldig. Later dit jaar wordt besloten hoe er verder om wordt gegaan met de automatische nummerplaatherkenning.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
5 uur geleden