Politie werkt samen met Interpol bij onderzoek roof Drents Museum
ASSEN (ANP) - Om de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum op te lossen, werkt de politie - onder leiding van het Openbaar Ministerie - samen met Interpol. Dat zeiden officier van justitie Debby Homans en politiechef Anko Lange zaterdag tijdens een persconferentie in het museum. Er wordt rekening gehouden met meerdere verdachten.
Dieven gingen er na een plofkraak vandoor met zeker drie gouden armbanden en een gouden helm. Ze maakten deel uit van de expo Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. Er waren veel bruiklenen uit Roemenië.
De politie doet onderzoek naar een verdacht voertuig. Ze kreeg rond 04.15 uur een melding van een autobrand bij de kruising van de Grolloërstraat en de Marwijksoord met de N33, bij Rolde. Er was niemand in de buurt van deze auto; de inzittenden zijn mogelijk overgestapt in een andere auto. De politie denkt dat er een link is met de plofkraak.
Beelden
Ze vraagt museumbezoekers of die de afgelopen dagen verdachte personen in het Drents Museum hebben gezien, bijvoorbeeld mensen die zich "lang ophielden" bij de topstukken. Ook wil ze het graag horen als de gestolen kunstvoorwerpen worden aangeboden in het criminele circuit. Informatie daarover kan anoniem worden gemeld.
Omwonenden die beelden hebben van hun deurbelcamera of dashcam, van het moment van de plofkraak en kort daarvoor en daarna, kunnen die ook delen met de politie. Alle tips zijn welkom, zei Lange. Het zou gaan om meer dan één dader.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
9 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
11 uur geleden