Politie werkt samen met Interpol bij onderzoek roof Drents Museum
ASSEN (ANP) - Om de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum op te lossen, werkt de politie - onder leiding van het Openbaar Ministerie - samen met Interpol. Dat zeiden officier van justitie Debby Homans en politiechef Anko Lange zaterdag tijdens een persconferentie in het museum. Er wordt rekening gehouden met meerdere verdachten.
Dieven gingen er na een plofkraak vandoor met zeker drie gouden armbanden en een gouden helm. Ze maakten deel uit van de expo Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. Er waren veel bruiklenen uit Roemenië.
De politie doet onderzoek naar een verdacht voertuig. Ze kreeg rond 04.15 uur een melding van een autobrand bij de kruising van de Grolloërstraat en de Marwijksoord met de N33, bij Rolde. Er was niemand in de buurt van deze auto; de inzittenden zijn mogelijk overgestapt in een andere auto. De politie denkt dat er een link is met de plofkraak.
Beelden
Ze vraagt museumbezoekers of die de afgelopen dagen verdachte personen in het Drents Museum hebben gezien, bijvoorbeeld mensen die zich "lang ophielden" bij de topstukken. Ook wil ze het graag horen als de gestolen kunstvoorwerpen worden aangeboden in het criminele circuit. Informatie daarover kan anoniem worden gemeld.
Omwonenden die beelden hebben van hun deurbelcamera of dashcam, van het moment van de plofkraak en kort daarvoor en daarna, kunnen die ook delen met de politie. Alle tips zijn welkom, zei Lange. Het zou gaan om meer dan één dader.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaat van de ouders van de 11-jarige Sohani, die op 1 februari vorig jaar in Nieuwegein werd doodgestoken, wil dat de rechtbank Hamsah L. (30) tot een strafbare dader verklaart. Hij vindt dat L. naast tbs ook een celstraf moet krijgen. Volgens raadsman Sébas Diekstra heeft L. in de periode voor het misdrijf drugs gebruikt, terwijl hij wist dat dit tot psychoses kan leiden. Dat betoogde hij dinsdag tijdens de rechtszaak tegen L. bij de rechtbank in Utrecht.
5 uur geleden