Politie werkt samen met Interpol bij onderzoek roof Drents Museum
ASSEN (ANP) - Om de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum op te lossen, werkt de politie - onder leiding van het Openbaar Ministerie - samen met Interpol. Dat zeiden officier van justitie Debby Homans en politiechef Anko Lange zaterdag tijdens een persconferentie in het museum. Er wordt rekening gehouden met meerdere verdachten.
Dieven gingen er na een plofkraak vandoor met zeker drie gouden armbanden en een gouden helm. Ze maakten deel uit van de expo Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. Er waren veel bruiklenen uit Roemenië.
De politie doet onderzoek naar een verdacht voertuig. Ze kreeg rond 04.15 uur een melding van een autobrand bij de kruising van de Grolloërstraat en de Marwijksoord met de N33, bij Rolde. Er was niemand in de buurt van deze auto; de inzittenden zijn mogelijk overgestapt in een andere auto. De politie denkt dat er een link is met de plofkraak.
Beelden
Ze vraagt museumbezoekers of die de afgelopen dagen verdachte personen in het Drents Museum hebben gezien, bijvoorbeeld mensen die zich "lang ophielden" bij de topstukken. Ook wil ze het graag horen als de gestolen kunstvoorwerpen worden aangeboden in het criminele circuit. Informatie daarover kan anoniem worden gemeld.
Omwonenden die beelden hebben van hun deurbelcamera of dashcam, van het moment van de plofkraak en kort daarvoor en daarna, kunnen die ook delen met de politie. Alle tips zijn welkom, zei Lange. Het zou gaan om meer dan één dader.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder gaat het om tientallen demonstranten. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
6 uur geleden