Politie werkt samen met Interpol bij onderzoek roof Drents Museum
ASSEN (ANP) - Om de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum op te lossen, werkt de politie - onder leiding van het Openbaar Ministerie - samen met Interpol. Dat zeiden officier van justitie Debby Homans en politiechef Anko Lange zaterdag tijdens een persconferentie in het museum. Er wordt rekening gehouden met meerdere verdachten.
Dieven gingen er na een plofkraak vandoor met zeker drie gouden armbanden en een gouden helm. Ze maakten deel uit van de expo Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. Er waren veel bruiklenen uit Roemenië.
De politie doet onderzoek naar een verdacht voertuig. Ze kreeg rond 04.15 uur een melding van een autobrand bij de kruising van de Grolloërstraat en de Marwijksoord met de N33, bij Rolde. Er was niemand in de buurt van deze auto; de inzittenden zijn mogelijk overgestapt in een andere auto. De politie denkt dat er een link is met de plofkraak.
Beelden
Ze vraagt museumbezoekers of die de afgelopen dagen verdachte personen in het Drents Museum hebben gezien, bijvoorbeeld mensen die zich "lang ophielden" bij de topstukken. Ook wil ze het graag horen als de gestolen kunstvoorwerpen worden aangeboden in het criminele circuit. Informatie daarover kan anoniem worden gemeld.
Omwonenden die beelden hebben van hun deurbelcamera of dashcam, van het moment van de plofkraak en kort daarvoor en daarna, kunnen die ook delen met de politie. Alle tips zijn welkom, zei Lange. Het zou gaan om meer dan één dader.
Meer uit Binnenland
STOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.
14 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.
23 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de 39-jarige Paul V. uit Leiden, tegen wie maandag achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging is geëist voor het verwurgen van zijn 30-jarige partner Laura, hebben woensdag in de rechtbank Den Haag betoogd dat de vrouw zichzelf van het leven heeft beroofd. Ze pleitten voor vrijspraak in de zaak tegen V.
3 uur geleden