Politie werkt agenten met trauma's tegen
DEN HAAG (ANP) - De politie werkt agenten die door hun werk een posttraumatische stressstoornis oplopen en de schade vergoed proberen te krijgen, vaak jarenlang juridisch tegen. Dat zeggen advocaten, vakbondsleden en deskundigen tegen de Volkskrant. Er is veel kritiek op vertrekkend korpschef Erik Akerboom, die volgens hen deze procedures nog verder heeft laten vertragen.
De Nationale Politie heeft het afgelopen jaar drie keer een tik op de vingers gekregen van de hoogste rechter in schadevergoedingszaken rondom PTSS. In die zaken oordeelde de rechter dat de politie de zorgplicht had geschonden bij agenten met PTSS en dat de korpschef jarenlang ten onrechte had geweigerd aansprakelijkheid te erkennen. Politieagenten moesten soms ruim zeven jaar procederen om hun gelijk te krijgen.
"De politie zet een leger aan advocaten in om claims buiten de deur te houden. Veel zaken worden niet eens in behandeling genomen", aldus advocaat Vincent Dolderman. En zijn collega-advocaat Pieter van Hecke zegt: "Mensen worden uitgerookt. Telkens worden weer nieuwe, soms nodeloze vragen gesteld." Volgens beide advocaten werkt de politie hierbij vaak tegen door inzage in politiedata onmogelijk te maken.
"Wij zien goede, heel reële mensen instorten doordat ze een kafkaëske strijd moeten voeren", zegt voorzitter Jan Struijs van politiebond NPB. "Procedures worden eindeloos gerekt."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
18 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
21 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden