Politie werd beschoten tijdens fatale inval in woning Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij de politie-inval in de Rotterdamse wijk Kralingen in de nacht van vrijdag op zaterdag waarbij een dode viel, werd eerst op het arrestatieteam geschoten. Daarna schoten agenten terug, zo blijkt volgens de politie uit het voorlopige onderzoek. De Rijksrecherche onderzoekt de inval.
Bij de inval in de woning aan de Speelmanstraat kwam een man van 30 zonder vaste woon- of verblijfplaats om het leven. Een 27-jarige vrouw uit Rotterdam raakte gewond en ligt in het ziekenhuis. Een man van 29 zonder vaste woon- of verblijfplaats raakte ook gewond. Hij zit inmiddels vast. In het huis was ook een 52-jarige vrouw uit Rotterdam. Zij is aangehouden. Een agent werd ook geraakt, maar bleef ongedeerd.
De inval gebeurde in het kader van een onderzoek naar een man die maandag dood werd aangetroffen in een kelderboxgang aan de Clauskindereweg in Amsterdam. De 33-jarige man uit Amsterdam bleek te zijn doodgeschoten. Het lijkt er volgens een politiewoordvoerder op dat het een "kille liquidatie in het criminele milieu" is geweest. De politie verdenkt de overleden man en de gewonde 29-jarige man van betrokkenheid bij dat incident.
Vrijdagavond werd ook nog een 20-jarige man in Hoofddorp opgepakt, die mogelijk iets met de zaak te maken heeft.
Meer uit Binnenland
DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
12 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
14 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.
16 uur geleden