Politie werd beschoten tijdens fatale inval in woning Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij de politie-inval in de Rotterdamse wijk Kralingen in de nacht van vrijdag op zaterdag waarbij een dode viel, werd eerst op het arrestatieteam geschoten. Daarna schoten agenten terug, zo blijkt volgens de politie uit het voorlopige onderzoek. De Rijksrecherche onderzoekt de inval.
Bij de inval in de woning aan de Speelmanstraat kwam een man van 30 zonder vaste woon- of verblijfplaats om het leven. Een 27-jarige vrouw uit Rotterdam raakte gewond en ligt in het ziekenhuis. Een man van 29 zonder vaste woon- of verblijfplaats raakte ook gewond. Hij zit inmiddels vast. In het huis was ook een 52-jarige vrouw uit Rotterdam. Zij is aangehouden. Een agent werd ook geraakt, maar bleef ongedeerd.
De inval gebeurde in het kader van een onderzoek naar een man die maandag dood werd aangetroffen in een kelderboxgang aan de Clauskindereweg in Amsterdam. De 33-jarige man uit Amsterdam bleek te zijn doodgeschoten. Het lijkt er volgens een politiewoordvoerder op dat het een "kille liquidatie in het criminele milieu" is geweest. De politie verdenkt de overleden man en de gewonde 29-jarige man van betrokkenheid bij dat incident.
Vrijdagavond werd ook nog een 20-jarige man in Hoofddorp opgepakt, die mogelijk iets met de zaak te maken heeft.
Meer uit Binnenland
NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
1 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
12 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
1 dag geleden