Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie waarschuwt voor babbeltruc van nepagenten

Politie waarschuwt voor babbeltruc van nepagenten

DEN HAAG (ANP) - De politie krijgt de afgelopen tijd meerdere meldingen binnen van babbeltrucs door nepagenten. Zo'n nepagent benadert iemand via de telefoon en weet soms duizenden euro's buit te maken.

Volgens de politie wordt het slachtoffer, meestal een oudere, gebeld op een vast telefoonnummer. Aan de andere kant van de lijn doet iemand zich voor als medewerker van de politie. Deze nepagent vraagt om de bankgegevens van het slachtoffer 'in verband met een aanhouding'.

Tijdens het telefoongesprek verschijnt er een zogenaamde politieagent in burgerkleding aan de deur. Deze komt de bankpas van het slachtoffer in ontvangst nemen, om er vervolgens zelf geld mee te pinnen.

"Krijgt u iemand aan de lijn of aan de deur met zo’n verzoek? Hang dan meteen op of doe direct de deur dicht en bel de politie via 112", waarschuwt de politie. Slachtoffers van babbeltrucs kunnen contact opnemen met de politie. Overigens benadrukt de politie nooit mensen te bellen om naar bankgegevens te vragen of om bankpassen op te halen.

Meer uit Binnenland

Ook lichaam vermiste Paul (83) gevonden in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper in Frankrijk was gevonden. De twee waren al een paar dagen vermist.

7 minuten geleden
Nederlandse militairen kunnen niet weg uit Irak door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israël en Iran het land niet verlaten. Zij waren daar voor de beveiliging van de NAVO-missie, maar de Nederlandse bijdrage is inmiddels overgenomen door een ander land. Voor de missie zijn maximaal 145 'Rode Baretten' in Irak.

16 minuten geleden
Vrouw uit Alphen waarschijnlijk niet door misdrijf omgekomen

DEN HAAG (ANP) - De 80-jarige Gerda Klapper uit Alphen aan den Rijn is waarschijnlijk niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt de politie nadat bekend is geworden dat haar lichaam woensdag in Frankrijk is gevonden. Daar wordt nog altijd "met man en macht" gezocht naar haar 83-jarige echtgenoot Paul.

1 uur geleden
Commissie: veel schade aangericht bij afstandsmoeders en kinderen

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen die vroeger hun kind moesten afstaan omdat ze ongehuwd zwanger waren geworden, hebben daar veel schade door geleden. Dat geldt ook voor de kinderen. Moeder en kind, en ook de vader, hadden "niet of nauwelijks een stem, laat staan enige regie", oordeelt een commissie onder leiding van hoogleraar pedagogiek Micha de Winter. "Hierdoor is grote schade aangericht."

1 uur geleden
Inhoudelijke behandeling hoger beroep Ali B eind maart 2026

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B wordt inhoudelijk behandeld op 24, 26 en 30 maart volgend jaar. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam donderdag gemeld. "Niet eerder kon een datum gevonden worden waarop alle procespartijen beschikbaar waren", aldus het hof.

1 uur geleden
'Tweelingbroer van S10' overleden na val van flat

HOORN (ANP) - Een 24-jarige man is overleden nadat hij in april zwaargewond op het dak van een garage onderaan een flat aan de Osdorper Ban in Amsterdam was gevonden. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Volgens media gaat het om de tweelingbroer van zangeres S10. Hun moeder bevestigde aan De Telegraaf dat haar zoon was overleden.

1 uur geleden
Klimaatactivisten kondigen blokkade A44 aan op dag voor NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) wil maandag de snelweg A44 blokkeren. De weg is die dag afgesloten voor normaal verkeer, omdat hij volledig is gereserveerd voor delegatieleden die naar de NAVO-top gaan, die een dag later officieel begint. Met de voorgenomen blokkade wil XR de regeringen van NAVO-lidstaten oproepen er "alles aan te doen om de verergering van de klimaat- en ecologische crisis te stoppen".

1 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!