Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie waarschuwt juweliersbranche na toename aantal overvallen

Politie waarschuwt juweliersbranche na toename aantal overvallen

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet meer overvallers en plofkrakers die banken verruilen voor juweliers en heeft de branche gewaarschuwd. Dat zegt landelijk overvalcoördinator Jos van der Stap van de politie in De Telegraaf. Tot 2017 was er juist jarenlang sprake van een daling tot slechts een handvol overvallen.

De politie maakt zich ook zorgen om het gebruik van explosieven bij de beroving van juweliers. "Je ziet dat deze daders weinig terughoudend zijn bij hun werk. Het gevaar voor omwonenden is enorm. Nu de banken beter beveiligd zijn, lijken de criminelen zich meer en meer te richten op de juweliers. Kennis die ze hebben opgedaan met plofkraken op banken gebruiken ze bij de juweliers. De criminelen zoeken een nieuwe weg. Geld is minder makkelijk, goud is dan een optie", zegt Van der Stap.

Volgens de overvalcoördinator wordt kennis onder criminelen flink uitgewisseld. "Vroeger had je een kleine groep professionele overvallers, maar nu is die groep veel groter. Het zijn goede netwerkers. En wat krijg je dan? Personen zonder grote staat van dienst, soms piepjong, die levensgevaarlijk werk doen."

De gehele juweliersbranche is inmiddels per mail gewaarschuwd door de politie. "We adviseren de juweliers net als de brancheorganisatie om de vitrines ’s avonds leeg te halen. Je moet het de overvallers zo moeilijk mogelijk maken."

Het aantal overvallen op juweliers kelderde volgens De Telegraaf van 89 in 2011 naar vijf in 2017. Maar de laatste twee jaar neemt het aantal weer toe. In 2019 en 2020 werden in totaal twintig overvallen gepleegd op juweliers en net zo veel ramkraken. "De stijging staat haaks op het totale beeld wat betreft overvallen en ramkraken. Die zijn de laatste jaren namelijk flink afgenomen", aldus Van der Stap tegen de krant.

Meer uit Binnenland

Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

2 uur geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

10 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

11 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

12 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

13 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

14 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

14 uur geleden