Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie waarschuwt juweliersbranche na toename aantal overvallen

Politie waarschuwt juweliersbranche na toename aantal overvallen

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet meer overvallers en plofkrakers die banken verruilen voor juweliers en heeft de branche gewaarschuwd. Dat zegt landelijk overvalcoördinator Jos van der Stap van de politie in De Telegraaf. Tot 2017 was er juist jarenlang sprake van een daling tot slechts een handvol overvallen.

De politie maakt zich ook zorgen om het gebruik van explosieven bij de beroving van juweliers. "Je ziet dat deze daders weinig terughoudend zijn bij hun werk. Het gevaar voor omwonenden is enorm. Nu de banken beter beveiligd zijn, lijken de criminelen zich meer en meer te richten op de juweliers. Kennis die ze hebben opgedaan met plofkraken op banken gebruiken ze bij de juweliers. De criminelen zoeken een nieuwe weg. Geld is minder makkelijk, goud is dan een optie", zegt Van der Stap.

Volgens de overvalcoördinator wordt kennis onder criminelen flink uitgewisseld. "Vroeger had je een kleine groep professionele overvallers, maar nu is die groep veel groter. Het zijn goede netwerkers. En wat krijg je dan? Personen zonder grote staat van dienst, soms piepjong, die levensgevaarlijk werk doen."

De gehele juweliersbranche is inmiddels per mail gewaarschuwd door de politie. "We adviseren de juweliers net als de brancheorganisatie om de vitrines ’s avonds leeg te halen. Je moet het de overvallers zo moeilijk mogelijk maken."

Het aantal overvallen op juweliers kelderde volgens De Telegraaf van 89 in 2011 naar vijf in 2017. Maar de laatste twee jaar neemt het aantal weer toe. In 2019 en 2020 werden in totaal twintig overvallen gepleegd op juweliers en net zo veel ramkraken. "De stijging staat haaks op het totale beeld wat betreft overvallen en ramkraken. Die zijn de laatste jaren namelijk flink afgenomen", aldus Van der Stap tegen de krant.

Meer uit Binnenland

Ziekenhuizen in noorden waarschuwen voor gladheid, zorg gaat door

GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.

8 uur geleden
Vogelgriep bij legbedrijf in Creil, 43.000 dieren gedood

CREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

9 uur geleden
Bussen en treinen Arriva rijden normaal, op paar aanpassingen na

HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.

9 uur geleden
Burgemeester na dood jongen (8): ergste scenario waarheid

STEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.

10 uur geleden
Trams, bussen en metro's Amsterdam rijden maandag

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.

10 uur geleden
Treinen en bussen Keolis rijden maandag vooralsnog

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.

10 uur geleden
Code oranje om ijzel uitgebreid, ook waarschuwing in Zuid-Holland

DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.

12 uur geleden