Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie vordert vertrek XR-demonstranten bij het Rijksmuseum

Politie vordert vertrek XR-demonstranten bij het Rijksmuseum

AMSTERDAM (ANP) - De politie vordert de demonstranten van Extinction Rebellion (XR) die zich hebben vastgeketend aan het hek bij de ingang van het Rijksmuseum te vertrekken, laat een woordvoerder van de Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en OM) weten. "Vreedzaam protest mag. XR heeft daar vanmorgen maximaal ruimte voor gekregen en heeft een aanwijzing gekregen van de locoburgemeester om de demonstratie voort te zetten op het Museumplein", aldus de woordvoerder.

Een woordvoerder van XR laat weten dat de demonstranten geen gehoor zullen geven aan de vordering en vastgeketend blijven "totdat onze eis is ingewilligd". De demonstranten willen dat het Amsterdamse museum de sponsorrelatie verbreekt met ING, volgens XR een van de grootste aanjagers van de klimaatcrisis.

De in het geel geklede demonstranten ketenden zich rond 09.00 uur aan de hekken van de voetgangers- en fietstunnel die leidt tot de ingang van het museum. Daardoor kan niemand meer de tunnel in en uit. Het museum blijft door de demonstratie tot nader order gesloten.

Meer uit Binnenland

Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

1 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

2 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

2 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

3 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

4 uur geleden
Offlimits zag vorig jaar 2200 beelden van kindermisbruik door AI

AMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.

5 uur geleden
Europarlementariërs CDA, VVD stemmen tegen EU-meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.

5 uur geleden