Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie vordert demonstranten XR weg te gaan bij klimaatprotest

Politie vordert demonstranten XR weg te gaan bij klimaatprotest

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag voeren zeker 150 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) rond het middaguur actie op en in de buurt van de Utrechtsebaan. De politie heeft de demonstranten volgens een verslaggever ter plaatse gevorderd om zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden.

De demonstranten hadden aangekondigd opnieuw de weg, onderdeel van de A12, te willen blokkeren. Enkele tientallen is dat even na 12.00 uur gelukt, ziet een ANP-fotograaf. Een andere groep bevindt zich op de Koningskade en op de hoek van de Zuid Hollandlaan. Daar hebben de demonstranten ook fietsen op het wegdek gelegd.

Op en rond de weg is veel politie aanwezig. Langs de A12 staan ook enkele tientallen demonstranten. Op het Malieveld staan zeker honderd betogers.

Fossiele subsidies

Zaterdagochtend waren al zwarte schermen rond de weg geplaatst. Ook de ingangen van het naastgelegen Haagse Bos en de toegang tot de Utrechtsebaan vanaf het Malieveld zijn met schermen geblokkeerd.

Met hun blokkade willen de klimaatactivisten van XR afdwingen dat de politiek een einde maakt aan de zogeheten fossiele subsidies. Daarmee worden onder meer fiscale voordelen bedoeld die het gebruik van fossiele brandstoffen stimuleren. Het stuk van de A12 dat door XR wordt geblokkeerd, ligt precies tussen het ministerie van Klimaat en Groene Groei en de tijdelijke Tweede Kamer. De klimaatbeweging heeft al vaker actiegevoerd op dat stuk snelweg.

Meer uit Binnenland

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

4 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

10 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

11 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

11 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

11 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

13 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

14 uur geleden