Politie vordert demonstranten XR weg te gaan bij klimaatprotest
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag voeren zeker 150 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) rond het middaguur actie op en in de buurt van de Utrechtsebaan. De politie heeft de demonstranten volgens een verslaggever ter plaatse gevorderd om zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden.
De demonstranten hadden aangekondigd opnieuw de weg, onderdeel van de A12, te willen blokkeren. Enkele tientallen is dat even na 12.00 uur gelukt, ziet een ANP-fotograaf. Een andere groep bevindt zich op de Koningskade en op de hoek van de Zuid Hollandlaan. Daar hebben de demonstranten ook fietsen op het wegdek gelegd.
Op en rond de weg is veel politie aanwezig. Langs de A12 staan ook enkele tientallen demonstranten. Op het Malieveld staan zeker honderd betogers.
Fossiele subsidies
Zaterdagochtend waren al zwarte schermen rond de weg geplaatst. Ook de ingangen van het naastgelegen Haagse Bos en de toegang tot de Utrechtsebaan vanaf het Malieveld zijn met schermen geblokkeerd.
Met hun blokkade willen de klimaatactivisten van XR afdwingen dat de politiek een einde maakt aan de zogeheten fossiele subsidies. Daarmee worden onder meer fiscale voordelen bedoeld die het gebruik van fossiele brandstoffen stimuleren. Het stuk van de A12 dat door XR wordt geblokkeerd, ligt precies tussen het ministerie van Klimaat en Groene Groei en de tijdelijke Tweede Kamer. De klimaatbeweging heeft al vaker actiegevoerd op dat stuk snelweg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime verandert in een feest sinds er zaterdagmiddag steeds meer berichten komen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidt zich snel op het Malieveld, ziet een ANP-verslaggever. De mensen zijn uitzinnig van blijdschap en vallen elkaar emotioneel in de armen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.
41 minuten geledenKYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), was de vraag niet óf, maar wanneer de Israëlisch-Amerikaanse aanval op Iran zou plaatsvinden. "In Israël was men daar al een paar weken mee bezig. Het land is al een tijdje in opperste staat van paraatheid."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iraniërs verzamelen zich zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur op het Malieveld in Den Haag. Dat gebeurt naar aanleiding van de recente aanvallen op het land door Israël en de Verenigde Staten en na de aanhoudende gewelddadigheden en executies van het regime tegen het eigen volk. De Iraanse Nastaran Beik Pourian is ook onderweg en wil "de stem van de Iraanse mensen" laten horen.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
6 uur geleden