Politie vordert demonstranten XR weg te gaan bij klimaatprotest
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag voeren zeker 150 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) rond het middaguur actie op en in de buurt van de Utrechtsebaan. De politie heeft de demonstranten volgens een verslaggever ter plaatse gevorderd om zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden.
De demonstranten hadden aangekondigd opnieuw de weg, onderdeel van de A12, te willen blokkeren. Enkele tientallen is dat even na 12.00 uur gelukt, ziet een ANP-fotograaf. Een andere groep bevindt zich op de Koningskade en op de hoek van de Zuid Hollandlaan. Daar hebben de demonstranten ook fietsen op het wegdek gelegd.
Op en rond de weg is veel politie aanwezig. Langs de A12 staan ook enkele tientallen demonstranten. Op het Malieveld staan zeker honderd betogers.
Fossiele subsidies
Zaterdagochtend waren al zwarte schermen rond de weg geplaatst. Ook de ingangen van het naastgelegen Haagse Bos en de toegang tot de Utrechtsebaan vanaf het Malieveld zijn met schermen geblokkeerd.
Met hun blokkade willen de klimaatactivisten van XR afdwingen dat de politiek een einde maakt aan de zogeheten fossiele subsidies. Daarmee worden onder meer fiscale voordelen bedoeld die het gebruik van fossiele brandstoffen stimuleren. Het stuk van de A12 dat door XR wordt geblokkeerd, ligt precies tussen het ministerie van Klimaat en Groene Groei en de tijdelijke Tweede Kamer. De klimaatbeweging heeft al vaker actiegevoerd op dat stuk snelweg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
6 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".
11 uur geleden