Politie vordert demonstranten XR weg te gaan bij klimaatprotest
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag voeren zeker 150 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) rond het middaguur actie op en in de buurt van de Utrechtsebaan. De politie heeft de demonstranten volgens een verslaggever ter plaatse gevorderd om zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden.
De demonstranten hadden aangekondigd opnieuw de weg, onderdeel van de A12, te willen blokkeren. Enkele tientallen is dat even na 12.00 uur gelukt, ziet een ANP-fotograaf. Een andere groep bevindt zich op de Koningskade en op de hoek van de Zuid Hollandlaan. Daar hebben de demonstranten ook fietsen op het wegdek gelegd.
Op en rond de weg is veel politie aanwezig. Langs de A12 staan ook enkele tientallen demonstranten. Op het Malieveld staan zeker honderd betogers.
Fossiele subsidies
Zaterdagochtend waren al zwarte schermen rond de weg geplaatst. Ook de ingangen van het naastgelegen Haagse Bos en de toegang tot de Utrechtsebaan vanaf het Malieveld zijn met schermen geblokkeerd.
Met hun blokkade willen de klimaatactivisten van XR afdwingen dat de politiek een einde maakt aan de zogeheten fossiele subsidies. Daarmee worden onder meer fiscale voordelen bedoeld die het gebruik van fossiele brandstoffen stimuleren. Het stuk van de A12 dat door XR wordt geblokkeerd, ligt precies tussen het ministerie van Klimaat en Groene Groei en de tijdelijke Tweede Kamer. De klimaatbeweging heeft al vaker actiegevoerd op dat stuk snelweg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
44 minuten geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
52 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
1 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.
5 uur geleden