Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie voorbereid op gewelddadig verzet in Lützerath

Politie voorbereid op gewelddadig verzet in Lützerath

AKEN (ANP) - De Duitse politie is voorbereid op gewelddadig verzet door de bezetters van 'bruinkooldorp' Lützerath, niet ver van Roermond. De ontruiming van het bezette dorp begint vanaf woensdag. De politie houdt rekening met zeker 250 bezetters. Dat bleek maandagmiddag tijdens een persconferentie van de politie.

President Dirk Weinspach van de politie in Aken wees erop, dat zondag door activisten met stenen naar de politie is gegooid, waarop de politie zich moest terugtrekken. De actievoerders schieten volgens inzetleider Wilhelm Sauer stenen af met katapulten. Daarom treedt de politie op met helm en schild. O

De inzet van de politie concentreert zich niet alleen op de ontruiming van Lützerath, aldus Sauer. De politie houdt rekening met gewelddadige acties in de wijde omgeving, zelfs in het grote bruinkoolgat, dat inmiddels is afgegraven tot aan de grens van het bezette dorp. "We rekenen met acties in een wijde omgeving van 515 vierkante kilometer rond de dagbouw van bruinkool", aldus Sauer.

Opwarming van de aarde

Lützerath wordt al twee jaar bezet door klimaatactivisten die vinden dat bruinkoolwinning bijdraagt aan opwarming van de aarde. Toen bekend werd dat de politie het dorp deze week wil ontruimen, stroomden honderden activisten uit meerdere landen van Europa, waaronder Nederland, naar Lützerath om mee te helpen met de bezetting. Zondag was er een grote demonstratie, waaraan vele duizenden sympathisanten meededen.

De politie houdt er rekening mee dat de bezetters alles in het werk stellen om ontruiming te voorkomen. Sauer zei rekening te houden met valkuilen, barricades en mensen die zich vastketenen. Ook houdt de politie rekening met activisten die in de 96 meter hoge bruinkoolgraafmachines klimmen en daar moeilijk uit te halen zijn.

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

6 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

7 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

8 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

9 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

11 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

11 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

13 uur geleden