Politie Vlaamse kust stuurt dagjesmensen weg
DE PANNE (ANP) - Dagtoeristen die aan de Vlaamse kust willen uitwaaien ,riskeren te worden weggestuurd door de lokale politie. De politiezone Westkust, die het gebied rond De Panne, Koksijde en Nieuwpoort beheert, controleert bij de afritten van de E40 en langs andere toegangswegen en sturen toeristen uit eigen land, Nederlanders en zelfs eigenaren van een vakantiewoning weg.
De maatregel is genomen naar aanleiding van de grote drukte aan de kust de afgelopen dagen. In Vlaanderen zijn wegens het coronavirus "niet-essentiële verplaatsingen" tot 6 april verboden. "Zelfs als mensen van Knokke komen om hier een wandeling te maken, sturen we ze terug. Iedereen moet echt in zijn eigen woonplaats blijven", zegt een politiewoordvoerder.
De burgemeester van Knokke-Heist, graaf Leopold Lippens, heeft zijn gemeente zelfs tot 30 april op slot gezet. Woensdag haalde hij nog uit naar de vele Nederlanders die de afgelopen dagen naar het kustgebied zijn afgezakt. "Zolang we hier in ons land in een gevaarlijke coronacrisis verkeren, zijn Nederlanders absoluut niet welkom in onze gemeente", zei hij.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
8 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
9 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
10 uur geleden