Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Vlaamse kust stuurt dagjesmensen weg

Politie Vlaamse kust stuurt dagjesmensen weg

DE PANNE (ANP) - Dagtoeristen die aan de Vlaamse kust willen uitwaaien ,riskeren te worden weggestuurd door de lokale politie. De politiezone Westkust, die het gebied rond De Panne, Koksijde en Nieuwpoort beheert, controleert bij de afritten van de E40 en langs andere toegangswegen en sturen toeristen uit eigen land, Nederlanders en zelfs eigenaren van een vakantiewoning weg.

De maatregel is genomen naar aanleiding van de grote drukte aan de kust de afgelopen dagen. In Vlaanderen zijn wegens het coronavirus "niet-essentiële verplaatsingen" tot 6 april verboden. "Zelfs als mensen van Knokke komen om hier een wandeling te maken, sturen we ze terug. Iedereen moet echt in zijn eigen woonplaats blijven", zegt een politiewoordvoerder.

De burgemeester van Knokke-Heist, graaf Leopold Lippens, heeft zijn gemeente zelfs tot 30 april op slot gezet. Woensdag haalde hij nog uit naar de vele Nederlanders die de afgelopen dagen naar het kustgebied zijn afgezakt. "Zolang we hier in ons land in een gevaarlijke coronacrisis verkeren, zijn Nederlanders absoluut niet welkom in onze gemeente", zei hij.

Meer uit Buitenland

Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

1 uur geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

1 uur geleden
President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

5 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

5 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

7 uur geleden
Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

8 uur geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

8 uur geleden