Politie VK arresteert activisten voor opening parlementair jaar
LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft tien betogers opgepakt in aanloop naar de opening van het parlementaire jaar. Ze worden verdacht van samenzwering om publieke overlast te veroorzaken. Youth Demand maakte vorige week bekend plannen te hebben om de opening te verstoren, meldt de politie.
De arrestanten horen bij Youth Demand, een actiegroep van jongeren die eisen dat de regering de wapenhandel met Israël beëindigt en ook stopt met het afgeven van nieuwe olie- en gasvergunningen. De politie meldt dat nog eens 20 tot 25 betogers zich op een andere locatie in Londen hebben verzameld en dat meer arrestaties worden verricht.
"Iedereen heeft het recht op vreedzaam protest, maar niet om strafbare feiten te plegen of ernstige overlast te veroorzaken", benadrukt de politie op X. Demonstreren is wel toegestaan. Republic, een groep die pleit voor het einde van de Britse monarchie, houdt een betoging op een vooraf aangewezen locatie.
Koning Charles opent het nieuwe parlementaire jaar traditiegetrouw met de King's speech, de troonrede met het beleid van de nieuwe premier Keir Starmer. Hij arriveert om 12.20 uur Nederlandse tijd bij het parlement en begint ongeveer 10 minuten later met zijn toespraak.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
50 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
2 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
2 uur geleden