Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie VK arresteert activisten voor opening parlementair jaar

Politie VK arresteert activisten voor opening parlementair jaar

LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft tien betogers opgepakt in aanloop naar de opening van het parlementaire jaar. Ze worden verdacht van samenzwering om publieke overlast te veroorzaken. Youth Demand maakte vorige week bekend plannen te hebben om de opening te verstoren, meldt de politie.

De arrestanten horen bij Youth Demand, een actiegroep van jongeren die eisen dat de regering de wapenhandel met Israël beëindigt en ook stopt met het afgeven van nieuwe olie- en gasvergunningen. De politie meldt dat nog eens 20 tot 25 betogers zich op een andere locatie in Londen hebben verzameld en dat meer arrestaties worden verricht.

"Iedereen heeft het recht op vreedzaam protest, maar niet om strafbare feiten te plegen of ernstige overlast te veroorzaken", benadrukt de politie op X. Demonstreren is wel toegestaan. Republic, een groep die pleit voor het einde van de Britse monarchie, houdt een betoging op een vooraf aangewezen locatie.

Koning Charles opent het nieuwe parlementaire jaar traditiegetrouw met de King's speech, de troonrede met het beleid van de nieuwe premier Keir Starmer. Hij arriveert om 12.20 uur Nederlandse tijd bij het parlement en begint ongeveer 10 minuten later met zijn toespraak.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

2 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

2 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

3 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

6 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

9 uur geleden