Politie VK arresteert activisten voor opening parlementair jaar
LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft tien betogers opgepakt in aanloop naar de opening van het parlementaire jaar. Ze worden verdacht van samenzwering om publieke overlast te veroorzaken. Youth Demand maakte vorige week bekend plannen te hebben om de opening te verstoren, meldt de politie.
De arrestanten horen bij Youth Demand, een actiegroep van jongeren die eisen dat de regering de wapenhandel met Israël beëindigt en ook stopt met het afgeven van nieuwe olie- en gasvergunningen. De politie meldt dat nog eens 20 tot 25 betogers zich op een andere locatie in Londen hebben verzameld en dat meer arrestaties worden verricht.
"Iedereen heeft het recht op vreedzaam protest, maar niet om strafbare feiten te plegen of ernstige overlast te veroorzaken", benadrukt de politie op X. Demonstreren is wel toegestaan. Republic, een groep die pleit voor het einde van de Britse monarchie, houdt een betoging op een vooraf aangewezen locatie.
Koning Charles opent het nieuwe parlementaire jaar traditiegetrouw met de King's speech, de troonrede met het beleid van de nieuwe premier Keir Starmer. Hij arriveert om 12.20 uur Nederlandse tijd bij het parlement en begint ongeveer 10 minuten later met zijn toespraak.
Meer uit Buitenland
TAMPA/BAGDAD (ANP/RTR) - De strijdkrachten van de VS hebben naar eigen zeggen in een operatie die 23 dagen duurde 5700 gevangen genomen strijders van de terreurgroep Islamitische Staat (IS) overgebracht van Syrië naar Irak. Ze werden vastgehouden in plaatsen in Syrië die door Koerdische milities werden gedomineerd. Toen de Koerden zich terugtrokken, omdat het Syrische leger van president Ahmed al-Sharaa begin dit jaar succesvol in het offensief ging, vreesden de VS dat de strijders zouden ontsnappen en zich zouden hergroeperen.
19 minuten geledenEL-FASHER (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigd van oorlogsmisdaden in El-Fasher. Zijn kantoor spreekt van een "golf van intens geweld, schokkend qua schaal en wreedheid" tijdens de inname van de stad in oktober. Daarbij zouden mogelijk ook misdaden tegen de menselijkheid zijn gepleegd.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Denon-vleugel van het Louvre heeft door een waterlek schade opgelopen, meldt een vakbondsvertegenwoordiger. De wereldberoemde Mona Lisa hangt in dit deel van het Parijse museum, maar is gespaard gebleven.
38 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
2 uur geleden