Politie VK arresteert activisten voor opening parlementair jaar
LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft tien betogers opgepakt in aanloop naar de opening van het parlementaire jaar. Ze worden verdacht van samenzwering om publieke overlast te veroorzaken. Youth Demand maakte vorige week bekend plannen te hebben om de opening te verstoren, meldt de politie.
De arrestanten horen bij Youth Demand, een actiegroep van jongeren die eisen dat de regering de wapenhandel met Israël beëindigt en ook stopt met het afgeven van nieuwe olie- en gasvergunningen. De politie meldt dat nog eens 20 tot 25 betogers zich op een andere locatie in Londen hebben verzameld en dat meer arrestaties worden verricht.
"Iedereen heeft het recht op vreedzaam protest, maar niet om strafbare feiten te plegen of ernstige overlast te veroorzaken", benadrukt de politie op X. Demonstreren is wel toegestaan. Republic, een groep die pleit voor het einde van de Britse monarchie, houdt een betoging op een vooraf aangewezen locatie.
Koning Charles opent het nieuwe parlementaire jaar traditiegetrouw met de King's speech, de troonrede met het beleid van de nieuwe premier Keir Starmer. Hij arriveert om 12.20 uur Nederlandse tijd bij het parlement en begint ongeveer 10 minuten later met zijn toespraak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
50 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
3 uur geleden