Politie VK arresteert activisten voor opening parlementair jaar
LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft tien betogers opgepakt in aanloop naar de opening van het parlementaire jaar. Ze worden verdacht van samenzwering om publieke overlast te veroorzaken. Youth Demand maakte vorige week bekend plannen te hebben om de opening te verstoren, meldt de politie.
De arrestanten horen bij Youth Demand, een actiegroep van jongeren die eisen dat de regering de wapenhandel met Israël beëindigt en ook stopt met het afgeven van nieuwe olie- en gasvergunningen. De politie meldt dat nog eens 20 tot 25 betogers zich op een andere locatie in Londen hebben verzameld en dat meer arrestaties worden verricht.
"Iedereen heeft het recht op vreedzaam protest, maar niet om strafbare feiten te plegen of ernstige overlast te veroorzaken", benadrukt de politie op X. Demonstreren is wel toegestaan. Republic, een groep die pleit voor het einde van de Britse monarchie, houdt een betoging op een vooraf aangewezen locatie.
Koning Charles opent het nieuwe parlementaire jaar traditiegetrouw met de King's speech, de troonrede met het beleid van de nieuwe premier Keir Starmer. Hij arriveert om 12.20 uur Nederlandse tijd bij het parlement en begint ongeveer 10 minuten later met zijn toespraak.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
7 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
8 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
10 uur geleden