Politie vindt zwaar illegaal vuurwerk en wapens in Surhuisterveen
SURHUISTERVEEN (ANP) - In een woning in Surhuisterveen (Friesland) is 400 kilo zwaar illegaal vuurwerk gevonden. Ook lag er in het huis een collectie historische vuurwapens, mortieren en granaten. Een 46-jarige inwoner is aangehouden en zit vast.
De politie doorzocht het huis woensdag na een anonieme melding. Ze vonden daar consumentenvuurwerk en een grote partij vuurwerk van de zwaarste klasse. Ook lag er zelf in elkaar geknutseld vuurwerk. Dat alles is meteen in beslag genomen en vernietigd, aldus de politie donderdag.
Ook stuitten agenten op vuurwapens, mortieren en granaten. De Explosieven Opruimingsdienst is er donderdag om te kijken wat er precies ligt maar ook om de wapens uit het pand te halen. De locatie is daarvoor afgezet.
De 46-jarige man wordt ervan verdacht vuurwerk in bezit te hebben, erin te handelen en de wapenwet te hebben overtreden.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In vrijwel het hele land kunnen de wegen woensdagochtend spiegelglad zijn. Het KNMI waarschuwt met code geel voor de plaatselijke gladheid. Die waarschuwing geldt overal, behalve in het IJsselmeergebied (Afsluitdijk en Houtribdijk) en op de Waddeneilanden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
14 uur geleden