Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie vindt gestolen kopie van Leonardo's Salvator Mundi

Politie vindt gestolen kopie van Leonardo's Salvator Mundi

NAPELS (ANP/AFP) - De Italiaanse politie heeft een 500 jaar oude kopie gevonden van Salvator Mundi, een beroemd schilderij van Leonardo da Vinci. Het portret van Jezus als 'Redder van de wereld' is teruggebracht naar het museum in Napels waar het thuishoort. Dat wist niet eens dat het was ontvreemd.

Het werk werd gevonden in een slaapkamerkast in een appartement in Napels, waarvan de 36-jarige eigenaar is opgepakt op verdenking van heling.

Het schilderij gemaakt met olieverf hangt normaliter in de Doma-museumcollectie in de kerk San Domenico Maggiore in Napels. Maar doordat het museum al maanden dicht is vanwege de coronamaatregelen had niemand de vermissing opgemerkt. De zaal waarin het werk hing was al drie maanden niet open geweest.

Kopie

Het is een kopie van Leonardo’s beroemde kunstwerk dat in 2017 voor 450 miljoen dollar van eigenaar wisselde, het hoogste bedrag dat ooit voor een schilderij was neergeteld. Sommige kenners betwijfelen overigens de authenticiteit van dat schilderij, dat zich in het Louvre Abu Dhabi bevindt. De kopie uit de vroege 16e eeuw wordt toegeschreven aan de kunstenaar Giacomo Alibrandi.

"Het schilderij werd zaterdag gevonden dankzij briljant en ijverig politiewerk", zei een aanklager in Napels. Het is weer terug in het museum. De politie onderzoekt nu hoe het is gestolen, aangezien er geen inbraaksporen zijn gevonden. Justitie vermoedt dat het werk is ontvreemd in opdracht van een in kunst handelende organisatie.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

38 minuten geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

1 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

1 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

3 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

4 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

4 uur geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

4 uur geleden