Politie vindt gestolen kopie van Leonardo's Salvator Mundi
NAPELS (ANP/AFP) - De Italiaanse politie heeft een 500 jaar oude kopie gevonden van Salvator Mundi, een beroemd schilderij van Leonardo da Vinci. Het portret van Jezus als 'Redder van de wereld' is teruggebracht naar het museum in Napels waar het thuishoort. Dat wist niet eens dat het was ontvreemd.
Het werk werd gevonden in een slaapkamerkast in een appartement in Napels, waarvan de 36-jarige eigenaar is opgepakt op verdenking van heling.
Het schilderij gemaakt met olieverf hangt normaliter in de Doma-museumcollectie in de kerk San Domenico Maggiore in Napels. Maar doordat het museum al maanden dicht is vanwege de coronamaatregelen had niemand de vermissing opgemerkt. De zaal waarin het werk hing was al drie maanden niet open geweest.
Kopie
Het is een kopie van Leonardo’s beroemde kunstwerk dat in 2017 voor 450 miljoen dollar van eigenaar wisselde, het hoogste bedrag dat ooit voor een schilderij was neergeteld. Sommige kenners betwijfelen overigens de authenticiteit van dat schilderij, dat zich in het Louvre Abu Dhabi bevindt. De kopie uit de vroege 16e eeuw wordt toegeschreven aan de kunstenaar Giacomo Alibrandi.
"Het schilderij werd zaterdag gevonden dankzij briljant en ijverig politiewerk", zei een aanklager in Napels. Het is weer terug in het museum. De politie onderzoekt nu hoe het is gestolen, aangezien er geen inbraaksporen zijn gevonden. Justitie vermoedt dat het werk is ontvreemd in opdracht van een in kunst handelende organisatie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
6 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
7 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
9 uur geleden