Politie vindt gestolen kopie van Leonardo's Salvator Mundi
NAPELS (ANP/AFP) - De Italiaanse politie heeft een 500 jaar oude kopie gevonden van Salvator Mundi, een beroemd schilderij van Leonardo da Vinci. Het portret van Jezus als 'Redder van de wereld' is teruggebracht naar het museum in Napels waar het thuishoort. Dat wist niet eens dat het was ontvreemd.
Het werk werd gevonden in een slaapkamerkast in een appartement in Napels, waarvan de 36-jarige eigenaar is opgepakt op verdenking van heling.
Het schilderij gemaakt met olieverf hangt normaliter in de Doma-museumcollectie in de kerk San Domenico Maggiore in Napels. Maar doordat het museum al maanden dicht is vanwege de coronamaatregelen had niemand de vermissing opgemerkt. De zaal waarin het werk hing was al drie maanden niet open geweest.
Kopie
Het is een kopie van Leonardo’s beroemde kunstwerk dat in 2017 voor 450 miljoen dollar van eigenaar wisselde, het hoogste bedrag dat ooit voor een schilderij was neergeteld. Sommige kenners betwijfelen overigens de authenticiteit van dat schilderij, dat zich in het Louvre Abu Dhabi bevindt. De kopie uit de vroege 16e eeuw wordt toegeschreven aan de kunstenaar Giacomo Alibrandi.
"Het schilderij werd zaterdag gevonden dankzij briljant en ijverig politiewerk", zei een aanklager in Napels. Het is weer terug in het museum. De politie onderzoekt nu hoe het is gestolen, aangezien er geen inbraaksporen zijn gevonden. Justitie vermoedt dat het werk is ontvreemd in opdracht van een in kunst handelende organisatie.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
11 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
15 uur geleden