Politie vindt explosief materiaal in garagebox na ontvoering
AMSTERDAM (ANP) - Bij een doorzoeking in een garagebox in Amsterdam-Noord na een melding over een ontvoering heeft de politie zaterdag explosief materiaal gevonden. Het materiaal is door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onschadelijk gemaakt, meldt de politie zondag.
Het 26-jarige slachtoffer waarschuwde zaterdagochtend vroeg de politie, nadat hij naar eigen zeggen was ontvoerd. Onderzoek wees volgens de politie uit dat de man de avond ervoor was vastgehouden in de garagebox aan de Bovenkruier. Later is hij in Amsterdam-Zuidoost afgezet.
Het explosieve materiaal vormde volgens de politie geen gevaar voor omwonenden. De politie heeft verder de auto waarin het slachtoffer is ontvoerd achterhaald en in de buurt van Arnhem in beslag genomen voor sporenonderzoek.
Zaterdag was al duidelijk dat de EOD was ingezet bij een doorzoeking aan de Bovenkruier. Geluiden dat er een ontvoering zou hebben plaatsgevonden kon een politiewoordvoerder toen echter niet bevestigen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
11 uur geleden