Politie vindt dode man in Eindhovense woning
EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond een dode man gevonden in een woning aan de Sparrenstraat in Eindhoven. Het is niet duidelijk hoe hij om het leven is gekomen, laat de politie weten. De bewoonster van het huis is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de dood van de man.
Over de identiteit van het slachtoffer is niets bekendgemaakt. Forensisch rechercheurs doen ter plaatse onderzoek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal het eerst zelf eens moeten worden over waar het heen moet met het belastingplan. Dat heeft ChristenUnie-leider Mirjam Bikker gezegd voordat zij aanschoof voor een gesprek met onder anderen minister-president Rob Jetten en minister Eelco Heinen (Financiën).
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nog twaalf asielzoekerscentra openen dit jaar een zogenoemde Meedoenbalie, bedoeld om asielzoekers te helpen bij het vinden van een baan of vrijwilligerswerk. Daarvoor trekt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid jaarlijks 5 miljoen euro extra uit, meldt minister Thierry Aartsen (Participatie, VVD).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In totaal stonden er aan het begin van dit jaar 8,2 miljoen volwassenen geregistreerd als orgaandonor, ruim 90.000 meer dan een jaar eerder. Deze stijging komt enkel doordat mensen vaker geen keuze maken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van het aantal registraties in het Donorregister op 1 januari 2026. Sinds de Donorwet in 2020 werd gewijzigd, worden Nederlanders die geen keuze maken vanaf 18 jaar automatisch geregistreerd als orgaandonor.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kinderen worden nog altijd niet goed genoeg gehoord en beschermd tegen onveiligheid en geweld. Ook heeft de overheid onvoldoende zicht op het aantal kinderen in Nederland dat opgroeit in een onveilige situatie. Dat stelt het Kinderrechtencollectief in de jaarlijkse monitor Kinderrechten in Beweging. De organisatie voert woensdagmiddag actie bij de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende fracties in de Tweede Kamer hebben D66 dinsdagavond tijdens een debat over de onderwijsbegroting aangevallen op het niet nakomen van de belofte dat er een renteplafond komt op studieleningen. In het coalitieakkoord stond dat er een maximum van 2,5 procent zou komen, maar vorige week gaf onderwijsminister Rianne Letschert (D66) aan dat dit niet mogelijk is vanwege gestegen rente door geopolitieke spanningen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
12 uur geleden