Politie vindt bij invallen veel geld, drugs en merkkleding
ROERMOND (ANP) - Bij invallen in drie woningen in Roermond, Brunssum en Kerkrade heeft de politie donderdagochtend drie mannen aangehouden en grote hoeveelheden geld, drugs en merkkleding gevonden. Ook werden twee auto’s en een vuurwapen in beslag genomen, en vond de politie bij de invallen twee wietplantages en een ruimte die was ingericht voor de verwerking van harddrugs. Dat maakte de politie vrijdag bekend.
De politie arresteerde een 32-jarige Roermondenaar, een leeftijdgenoot uit Brunssum en een 26-jarige man uit Kerkrade. Agenten vonden tijdens de huiszoekingen ruim 600.000 euro en 5 kilo harddrugs, evenals een grote hoeveelheid merkkleding.
De invallen en aanhoudingen lagen in het verlengde van een al langer lopend onderzoek, waarbij in juni 2020 op de Anjelierstraat in Kerkrade een verdachte werd aangehouden en een grote hoeveelheid drugs en vuurwapens werden gevonden.
De donderdag aangehouden verdachten zitten in beperking. Dat betekent dat zij met niemand contact mogen hebben, behalve met hun advocaat. De drie worden binnenkort voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
9 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
10 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
10 uur geleden