
Politie viel restaurant Hilversum binnen om drugshandel en gokken
HILVERSUM (ANP) - De politie is vrijdagavond een restaurant in Hilversum binnengevallen na meerdere meldingen over mogelijke drugshandel en illegaal gokken in de zaak. Eén persoon is aangehouden op verdenking van handel in harddrugs, zo meldt de politie zaterdag. Tijdens de inval zat de horecazaak aan de Larenseweg vol met gasten.
Na de meldingen die de afgelopen maanden binnenkwamen was de politie een onderzoek begonnen. "Het bedrijf zou bijna nooit open zijn, maar op vreemde uren zou er wel bedrijvigheid te zien zijn rond het pand", aldus de politie. "Uit het onderzoek kwamen sterke aanwijzingen naar voren dat vanuit de horecagelegenheid werd gehandeld in verdovende middelen en er illegale gokactiviteiten zouden plaatsvinden."
Toen het arrestatieteam binnenviel, waren er ongeveer veertig mensen in het pand. Zij zijn gefouilleerd. Een 37-jarige medewerker uit Huizen werd aangehouden nadat er bij hem een handelshoeveelheid drugs werd gevonden. Een andere medewerker kreeg een proces-verbaal omdat hij een mes bij zich had. Tien personen waren illegaal aan het gokken. "Deze personen zijn verhoord. Hun zaken worden ingestuurd naar het OM", meldt de politie. Ook is er bijna 8000 euro aan contant geld in beslag genomen.
De politie doet verder onderzoek naar de hele zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mobilisation for the Environment (MOB) en Vereniging Leefmilieu zijn van plan om elke week tien nieuwe procedures rondom stikstof te starten. Die zaken draaien dan onder meer om megastallen en PAS-melders. De nieuwe procedures moeten gezien worden als een oproep aan politieke partijen om "af te rekenen met de gijzeling van Nederland door de veehouderijsector".
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De NS-staking van dinsdag begint haar weerslag te hebben op het wegverkeer. Rond 08.00 uur staat er ongeveer 600 kilometer file op de Nederlandse wegen, waar dat normaal rond dat tijdstip ongeveer 450 kilometer is, laat een medewerker van de ANWB Verkeersinformatie weten. "Het gaat om de dagelijkse files waar nu nog meer opstoppingen zijn ontstaan, doordat er meer aanbod is", zegt hij.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van honderd Nederlanders doet mee aan de zogeheten Global March to Gaza, een internationaal initiatief waarbij mensen vanuit de Egyptische kustplaats Al-Arish naar de grens met Gaza bij Rafah lopen. Dat meldt de organisatie achter de Nederlandse delegatie, die woensdagmiddag vertrekt vanaf Schiphol.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is dinsdagochtend aan het begin van de NS-staking "heel erg rustig" op grote stations als Rotterdam Centraal, Utrecht Centraal en Amsterdam Centraal, meldt een woordvoerder van de NS. Doordat NS-medewerkers in de regio's West en Noord-West staken, rijden er in het hele land geen NS-treinen. Vrijdag was dat ook al het geval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van het geld dat de samenwerkende hulporganisaties via Giro555 inzamelden voor slachtoffers van de oorlog in Oekraïne is het grootste deel besteed aan hulp bij levensonderhoud. Ook ging een groot deel naar voedsel, bescherming, onderdak en zorg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Moskeebesturen hebben weinig vertrouwen in de Nederlandse overheid, zeggen onderzoekers van Movisie en Moslimpeil op basis van een peiling. Ze bieden hun rapport dinsdag aan bij de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme, opdrachtgever van de studie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Naar schatting zeker 10.000 belangstellenden hebben zondagmiddag de lopers van de 34e Roparun onthaald in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de organisatie. De lopers van de verschillende teams liepen sinds zaterdag in een vijfhonderd kilometer lange estafette vanuit Enschede en de plaats Clastres in Frankrijk.
12 uur geleden