Politie verwijdert XR-actievoerders uit Internationaal Strafhof
DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Justice Now!, onderdeel van klimaatactiegroep Extinction Rebellion, zijn maandag korte tijd in het gebouw van het Internationaal Strafhof in Den Haag geweest om aandacht te vragen voor de situatie van Palestijnen in Gaza. De actievoerders zijn door de politie uit het pand gedragen. Een politiewoordvoerder schat hun aantal op zo'n twintig. Geen van hen is aangehouden.
Rond het middaguur stonden de demonstranten eerst op een van de bruggen bij de ingang van het Strafhof. Sommigen droegen de Palestijnse vlag. Ook hadden de actievoerders een spandoek bij zich met de tekst "Netanyahu is a war criminal".
Met hun actie wilden de betogers van Justice Now! het Internationaal Strafhof oproepen om Netanyahu te vervolgen, omdat de Israëlische premier zich volgens hen schuldig maakt aan oorlogsmisdaden en een "apartheidsregime" tegen de Palestijnen.
Een medewerker van het Internationaal Strafhof liet eerder maandagmiddag weten dat de ingangen van het gebouw aan de Oude Waalsdorperweg niet geblokkeerd waren door de actie en dat die niet tot problemen heeft geleid. De woordvoerder van de politie spreekt van een gemoedelijke sfeer. De actievoerders hebben een andere locatie aangewezen gekregen om te protesteren. De meesten van hen zijn daar volgens de woordvoerder ook naartoe gegaan.
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
13 uur geleden