Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie verwijdert XR-actievoerders uit Internationaal Strafhof

Politie verwijdert XR-actievoerders uit Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Justice Now!, onderdeel van klimaatactiegroep Extinction Rebellion, zijn maandag korte tijd in het gebouw van het Internationaal Strafhof in Den Haag geweest om aandacht te vragen voor de situatie van Palestijnen in Gaza. De actievoerders zijn door de politie uit het pand gedragen. Een politiewoordvoerder schat hun aantal op zo'n twintig. Geen van hen is aangehouden.

Rond het middaguur stonden de demonstranten eerst op een van de bruggen bij de ingang van het Strafhof. Sommigen droegen de Palestijnse vlag. Ook hadden de actievoerders een spandoek bij zich met de tekst "Netanyahu is a war criminal".

Met hun actie wilden de betogers van Justice Now! het Internationaal Strafhof oproepen om Netanyahu te vervolgen, omdat de Israƫlische premier zich volgens hen schuldig maakt aan oorlogsmisdaden en een "apartheidsregime" tegen de Palestijnen.

Een medewerker van het Internationaal Strafhof liet eerder maandagmiddag weten dat de ingangen van het gebouw aan de Oude Waalsdorperweg niet geblokkeerd waren door de actie en dat die niet tot problemen heeft geleid. De woordvoerder van de politie spreekt van een gemoedelijke sfeer. De actievoerders hebben een andere locatie aangewezen gekregen om te protesteren. De meesten van hen zijn daar volgens de woordvoerder ook naartoe gegaan.

Meer uit Binnenland

Ook zondag nog problemen op het spoor bij Rotterdam door storing

UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

1 uur geleden
Man aangehouden in Breda in verband met explosie bij bedrijf

BREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.

2 uur geleden
Overleden persoon aangetroffen in woning in Horst

HORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.

2 uur geleden
Tientallen meldingen van lawaai door festival Kralingse Bos

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.

12 uur geleden
Drukte op Franse snelwegen door begin vakantie en feestdag

PERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.

16 uur geleden
Nienke Wijnhoven: beslissing over Rietbergen doet pijn

HILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.

17 uur geleden
Nederlandse film Doodgewoon in race voor Studenten Oscar

HOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.

20 uur geleden