Politie verwijdert XR-actievoerders uit Internationaal Strafhof
DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Justice Now!, onderdeel van klimaatactiegroep Extinction Rebellion, zijn maandag korte tijd in het gebouw van het Internationaal Strafhof in Den Haag geweest om aandacht te vragen voor de situatie van Palestijnen in Gaza. De actievoerders zijn door de politie uit het pand gedragen. Een politiewoordvoerder schat hun aantal op zo'n twintig. Geen van hen is aangehouden.
Rond het middaguur stonden de demonstranten eerst op een van de bruggen bij de ingang van het Strafhof. Sommigen droegen de Palestijnse vlag. Ook hadden de actievoerders een spandoek bij zich met de tekst "Netanyahu is a war criminal".
Met hun actie wilden de betogers van Justice Now! het Internationaal Strafhof oproepen om Netanyahu te vervolgen, omdat de Israëlische premier zich volgens hen schuldig maakt aan oorlogsmisdaden en een "apartheidsregime" tegen de Palestijnen.
Een medewerker van het Internationaal Strafhof liet eerder maandagmiddag weten dat de ingangen van het gebouw aan de Oude Waalsdorperweg niet geblokkeerd waren door de actie en dat die niet tot problemen heeft geleid. De woordvoerder van de politie spreekt van een gemoedelijke sfeer. De actievoerders hebben een andere locatie aangewezen gekregen om te protesteren. De meesten van hen zijn daar volgens de woordvoerder ook naartoe gegaan.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien maanden celstraf geëist tegen twee mannen uit IJsselstein voor hun rol in het bestoken van agenten met vuurwerk. Dat gebeurde begin mei tijdens rellen over de komst van een asielzoekerscentrum in de Utrechtse plaats. Voor de jongste verdachte eiste het OM dat vier van de tien maanden voorwaardelijk zouden worden opgelegd.
32 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Journalist Gijs Sanders en zijn cameraman zijn weer in Nederland. Volgens het journalistieke platform De Marker gaat het "naar omstandigheden goed met hen". De twee deden verslag van de Global Sumud Flotilla, maar werden door Israël op internationale wateren opgepakt. Donderdag vlogen ze naar Turkije, voordat ze vrijdag weer naar Nederland gingen.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een jongen is vrijdagochtend in Amsterdam korte tijd ontvoerd door drie mannen, meldt de politie. Na een achtervolging door agenten is hij bevrijd en zijn de drie mannen aangehouden. De leeftijd van de jongen is niet bekendgemaakt.
1 uur geleden