Politie verwijdert XR-actievoerders uit Internationaal Strafhof
DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Justice Now!, onderdeel van klimaatactiegroep Extinction Rebellion, zijn maandag korte tijd in het gebouw van het Internationaal Strafhof in Den Haag geweest om aandacht te vragen voor de situatie van Palestijnen in Gaza. De actievoerders zijn door de politie uit het pand gedragen. Een politiewoordvoerder schat hun aantal op zo'n twintig. Geen van hen is aangehouden.
Rond het middaguur stonden de demonstranten eerst op een van de bruggen bij de ingang van het Strafhof. Sommigen droegen de Palestijnse vlag. Ook hadden de actievoerders een spandoek bij zich met de tekst "Netanyahu is a war criminal".
Met hun actie wilden de betogers van Justice Now! het Internationaal Strafhof oproepen om Netanyahu te vervolgen, omdat de Israëlische premier zich volgens hen schuldig maakt aan oorlogsmisdaden en een "apartheidsregime" tegen de Palestijnen.
Een medewerker van het Internationaal Strafhof liet eerder maandagmiddag weten dat de ingangen van het gebouw aan de Oude Waalsdorperweg niet geblokkeerd waren door de actie en dat die niet tot problemen heeft geleid. De woordvoerder van de politie spreekt van een gemoedelijke sfeer. De actievoerders hebben een andere locatie aangewezen gekregen om te protesteren. De meesten van hen zijn daar volgens de woordvoerder ook naartoe gegaan.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
3 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
5 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
2 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
4 uur geleden