Politie verricht zo'n 130 arrestaties bij actie XR op A10
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft tijdens de actie van Extinction Rebellion (XR) bij de A10 in Amsterdam in totaal rond de 130 klimaatactivisten aangehouden. Twee blokkades op de snelwegen A4 en A10 werden zo snel mogelijk opgeheven, meldt de politie op X. Hierbij werden veertig aanhoudingen verricht voor onder meer het overtreden van de Wegenverkeerswet. Bij de oprit naar de A10 ter hoogte van de Amstelveenseweg werden nog eens zo'n negentig betogers aangehouden en verplaatst naar Amsterdam-Noord.
Door de demonstratie was een deel van de A10 bij station Amsterdam Zuid ongeveer drie kwartier afgesloten voor verkeer. XR voerde actie tegen ING, waarvan het voormalige kantoor langs de snelweg staat, vanwege de financiering van de fossiele industrie. De actiegroep blokkeerde de snelweg al vaker, zoals in februari en april vorig jaar. De politie wist een actie op de A10 in maart te voorkomen.
Volgens een woordvoerder van de politie stopten even na 12.00 uur ter hoogte van de S108 op de A10 twee busjes met actievoerders die de weg blokkeerden. Ook op de nabijgelegen A4 blokkeerden twee busjes en een auto de weg. De politie greep snel in en arresteerde de inzittenden. Zij worden nog verhoord, waarna het Openbaar Ministerie beslist of ze worden vervolgd.
Op hetzelfde moment probeerde bij de S109 een groep de snelweg op te komen. De politie was hier volop aanwezig, waardoor de betogers niet verder kwamen dan de oprit. Toen de demonstranten, die verdeeld waren over twee groepen, geen gehoor gaven aan de vordering van de politie om te vertrekken, zijn ze aangehouden en in twee stadsbussen verplaatst. Een woordvoerster van XR sprak van een geslaagde actie, ook al konden niet alle demonstranten de snelweg bereiken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
2 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
11 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
12 uur geleden