Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie verricht nog meer aanhoudingen voor opruiing

Politie verricht nog meer aanhoudingen voor opruiing

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft het hele weekend mensen aangehouden voor opruiing. Na verschillende onderzoeken werden een man uit Wassenaar (34) en Alkmaar (18) zondag aangehouden. Zaterdag werd onder andere een man uit Haarlem (20) gearresteerd, die beheerder zou zijn van een grote groep op Telegram waarin meerdere oproepen tot geweld werden gedeeld.

Zondagochtend werd de 34-jarige inwoner van Wassenaar aangehouden nadat hij zich op verzoek van de politie kwam melden. Hij had in teksten op sociale media opgeroepen om zondagavond samen te komen in Den Haag. Hij zit vast en wordt maandag voorgeleid, aldus de politie.

Een 18-jarige man werd zondagochtend aangehouden in een woning in Alkmaar. Ook hij wordt verdacht van opruiing via sociale media. In dezelfde zaak werd dinsdag al een 15-jarige aangehouden. Beiden hadden maandag oproepen tot ongeregeldheden en rellen dinsdagavond in Alkmaar.

Beheerder

Zaterdagavond meldde zich een 20-jarige Haarlemmer bij politie. Hij zou de beheerder zijn van een groep met 500 mensen op Telegram, waarin meerdere berichten gedeeld werden met oproepen tot rellen en geweld tegen de politie. Onderzocht wordt in hoeverre de man deze berichten zelf plaatste.

Zaterdag werden ook vijf personen aangehouden op verdenking van opruiing. Een 17-jarige jongen uit Nieuw-Vossemeer werd in de avond op het politiebureau in Bergen op Zoom gearresteerd. Dezelfde avond volgden een 17-jarige man en 19-jarige vrouw uit Roosendaal. In Tilburg werden twee mannen van 24 en 28 thuis gearresteerd. Alle vijf zitten vast voor verder onderzoek.

Opruiing, het aanzetten tot strafbare feiten, wordt door de politie zwaar gewogen. Zij zegt intensief te investeren "in de opsporing van mensen die zich niet aan de maatregelen houden en strafbare feiten plegen". Dat heeft naast deze aanhoudingen al tot meer arrestaties geleid. De politie waarschuwt dat het plaatsen en delen van opruiende berichten grote gevolgen kan hebben. "Voor dit soort vergrijpen krijg je een strafblad. En een strafblad heeft grote gevolgen voor je toekomst", aldus de politie. Ze roept daarom op dit soort berichten niet te delen of te plaatsen.

Meer uit Binnenland

RWS: handhaving vrachtwagens Merwedebrug start binnen 14 dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat binnen twee weken gehandhaafd kan worden op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug. Dat is afhankelijk van camera's die geplaatst moeten worden. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten om de beelden uit te lezen en de boetes daadwerkelijk uit te schrijven. Die boete bedraagt 500 euro.

38 minuten geleden
Ruim 1200 inschrijvers beginnen dinsdag niet aan Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse gaat dinsdagochtend van start met 45.761 wandelaars. Van de 47.000 mensen die zich hadden ingeschreven, hebben zich 1239 niet op tijd gemeld, meldt de organisatie maandag.

3 uur geleden
Drie in april aangehouden douaniers op vrije voeten

ROTTERDAM (ANP) - Drie douaniers die in april werden aangehouden op verdenking van het stelen van informatie uit de systemen van hun werkgever, mogen hun strafzaak in vrijheid afwachten. Daartoe besloot de rechtbank in Rotterdam maandag op een eerste openbare terechtzitting.

3 uur geleden
RWS wil 'zo snel mogelijk' handhaven op vrachtverbod Merwedebrug

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat wil "zo snel mogelijk" handhaven op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug, maar zegt dat daarvoor nog een aantal zaken nodig is. Zo moeten eerst camera's worden geplaatst, laat een woordvoerder weten. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten voor de handhaving. Weginspecteurs met die status kunnen weggebruikers staande houden en boetes uitschrijven.

4 uur geleden
Drugslab Den Haag vermoedelijk voor xtc, verdachten langer vast

DEN HAAG (ANP) - De vier mannen die vrijdag zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat besloot de rechter-commissaris maandag. Vermoedelijk werd in het lab gewerkt aan de grootschalige productie van xtc, meldt het OM.

5 uur geleden
Statiegeld-abri's voor wandelaars op route Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Wandelaars kunnen hun lege blikjes en flesjes tijdens de Nijmeegse Vierdaagse achterlaten in speciale statiegeld-abri's. Voor het eerst worden deze abri's, met vakjes waarin flesjes en blikjes passen, op diverse plekken langs de route geplaatst. Ook enkele bushokjes langs de route veranderen in doneerpunten. Initiatiefnemer is Statiegeld Nederland, onderdeel van Verpact, dat verpakkingen recyclet.

6 uur geleden
OM eist een jaar voorwaardelijk voor gijzeling gevangenis Vught

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen de 30-jarige Corné H. voor het gijzelen van een aantal medewerkers in de gevangenis in Vught. H. verbleef daar op de psychiatrische afdeling na een veroordeling voor een gijzeling van vier mensen in een café in Ede in maart 2024.

7 uur geleden