Politie vermoedt dat grote brand in Dordrecht is aangestoken
DORDRECHT (ANP) - De politie vermoedt dat de brand die in de nacht van zondag op maandag woedde in een flatgebouw in Dordrecht, is aangestoken. Er is nog geen verdachte aangehouden voor de brandstichting.
In de Short Stay Facility (SSF) aan de Maarten Harpertsz Trompweg woedde een nacht eerder ook een brand op dezelfde verdieping, waarbij vermoedelijk ook sprake was van brandstichting. Of er een verband is tussen de branden kan een politiewoordvoerster niet zeggen.
Door de grote uitslaande brand zijn vier verdiepingen van het pand onbewoonbaar geraakt. Het is nog niet duidelijk of en zo ja, wanneer de bewoners terug kunnen naar hun woning. Het gaat volgens de politie om ongeveer honderd mensen die veilig elders zijn ondergebracht. De SSF is een woontoren met 189 appartementen waar volgens burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht "kwetsbare mensen wonen".
Onderzoek
Er vielen geen gewonden door de brand. Wel is een aantal mensen nagekeken door ambulancepersoneel om rookinhalatie. Een 63-jarige man uit Dordrecht is aangehouden omdat hij tijdens het incident hulpverleners lastigviel en tegenwerkte. De man zou een agent in het gezicht hebben geslagen en een andere agent liep letsel aan haar hand op.
De omgeving van de brand is afgezet zodat de forensische opsporing onderzoek kan doen. De politie vraagt getuigen en mensen met relevante (camera)beelden zich te melden.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
18 minuten geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
59 minuten geledenTER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
3 uur geleden