Politie vermoedt dat grote brand in Dordrecht is aangestoken
DORDRECHT (ANP) - De politie vermoedt dat de brand die in de nacht van zondag op maandag woedde in een flatgebouw in Dordrecht, is aangestoken. Er is nog geen verdachte aangehouden voor de brandstichting.
In de Short Stay Facility (SSF) aan de Maarten Harpertsz Trompweg woedde een nacht eerder ook een brand op dezelfde verdieping, waarbij vermoedelijk ook sprake was van brandstichting. Of er een verband is tussen de branden kan een politiewoordvoerster niet zeggen.
Door de grote uitslaande brand zijn vier verdiepingen van het pand onbewoonbaar geraakt. Het is nog niet duidelijk of en zo ja, wanneer de bewoners terug kunnen naar hun woning. Het gaat volgens de politie om ongeveer honderd mensen die veilig elders zijn ondergebracht. De SSF is een woontoren met 189 appartementen waar volgens burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht "kwetsbare mensen wonen".
Onderzoek
Er vielen geen gewonden door de brand. Wel is een aantal mensen nagekeken door ambulancepersoneel om rookinhalatie. Een 63-jarige man uit Dordrecht is aangehouden omdat hij tijdens het incident hulpverleners lastigviel en tegenwerkte. De man zou een agent in het gezicht hebben geslagen en een andere agent liep letsel aan haar hand op.
De omgeving van de brand is afgezet zodat de forensische opsporing onderzoek kan doen. De politie vraagt getuigen en mensen met relevante (camera)beelden zich te melden.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
14 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden