Politie vermoedt dat grote brand in Dordrecht is aangestoken
DORDRECHT (ANP) - De politie vermoedt dat de brand die in de nacht van zondag op maandag woedde in een flatgebouw in Dordrecht, is aangestoken. Er is nog geen verdachte aangehouden voor de brandstichting.
In de Short Stay Facility (SSF) aan de Maarten Harpertsz Trompweg woedde een nacht eerder ook een brand op dezelfde verdieping, waarbij vermoedelijk ook sprake was van brandstichting. Of er een verband is tussen de branden kan een politiewoordvoerster niet zeggen.
Door de grote uitslaande brand zijn vier verdiepingen van het pand onbewoonbaar geraakt. Het is nog niet duidelijk of en zo ja, wanneer de bewoners terug kunnen naar hun woning. Het gaat volgens de politie om ongeveer honderd mensen die veilig elders zijn ondergebracht. De SSF is een woontoren met 189 appartementen waar volgens burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht "kwetsbare mensen wonen".
Onderzoek
Er vielen geen gewonden door de brand. Wel is een aantal mensen nagekeken door ambulancepersoneel om rookinhalatie. Een 63-jarige man uit Dordrecht is aangehouden omdat hij tijdens het incident hulpverleners lastigviel en tegenwerkte. De man zou een agent in het gezicht hebben geslagen en een andere agent liep letsel aan haar hand op.
De omgeving van de brand is afgezet zodat de forensische opsporing onderzoek kan doen. De politie vraagt getuigen en mensen met relevante (camera)beelden zich te melden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
7 uur geleden