Politie verijdelt verstoring start marathon Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - De politie heeft kort voor het begin van de marathon van Berlijn een groepje betogers verwijderd. Die wilden de weg blokkeren door zich er vast te plakken. Dat gebeurde op de boulevard die van de Brandenburger Tor door een park naar het westen loopt, het beginpunt van de route van de marathon die later bij het bekende Berlijnse monument ook eindigt.
De politie liet weten dat betogers door afzettingen braken en dat acht op het wegdek wisten te komen. Ze werden opgepakt voor ze zich konden vastplakken op het asfalt of op een andere manier de weg blokkeerden. De marathon, waar 48.000 renners aan meedoen is verder zonder problemen van start gegaan, melden Duitse media.
De protestbeweging Letzte Generation had aangekondigd de marathon te willen verstoren als klimaatprotest. De groep blokkeert al geruime tijd wegen in onder meer de Duitse hoofdstad. Een week geleden besmeurden leden van de groep de Brandenburger Tor met oranje verf. De reiniging kost volgens de gemeente zeker 35.000 euro.
Letzte Generation stelt dat het einde der tijden voor de mensen nabij is door de klimaatveranderingen en spreekt van een noodsituatie. Duitsland moet volgens de groep daarom over hooguit zeven jaar geen gebruik meer maken van fossiele brandstoffen die verantwoordelijk zouden zijn voor de rampspoed. De Duitse regering wil ook van die brandstoffen af, maar over een langere termijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
7 minuten geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
44 minuten geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
49 minuten geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
1 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
2 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
4 uur geleden