Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie verijdelt verstoring start marathon Berlijn

Politie verijdelt verstoring start marathon Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De politie heeft kort voor het begin van de marathon van Berlijn een groepje betogers verwijderd. Die wilden de weg blokkeren door zich er vast te plakken. Dat gebeurde op de boulevard die van de Brandenburger Tor door een park naar het westen loopt, het beginpunt van de route van de marathon die later bij het bekende Berlijnse monument ook eindigt.

De politie liet weten dat betogers door afzettingen braken en dat acht op het wegdek wisten te komen. Ze werden opgepakt voor ze zich konden vastplakken op het asfalt of op een andere manier de weg blokkeerden. De marathon, waar 48.000 renners aan meedoen is verder zonder problemen van start gegaan, melden Duitse media.

De protestbeweging Letzte Generation had aangekondigd de marathon te willen verstoren als klimaatprotest. De groep blokkeert al geruime tijd wegen in onder meer de Duitse hoofdstad. Een week geleden besmeurden leden van de groep de Brandenburger Tor met oranje verf. De reiniging kost volgens de gemeente zeker 35.000 euro.

Letzte Generation stelt dat het einde der tijden voor de mensen nabij is door de klimaatveranderingen en spreekt van een noodsituatie. Duitsland moet volgens de groep daarom over hooguit zeven jaar geen gebruik meer maken van fossiele brandstoffen die verantwoordelijk zouden zijn voor de rampspoed. De Duitse regering wil ook van die brandstoffen af, maar over een langere termijn.

Meer uit Buitenland

Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

40 minuten geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

45 minuten geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

1 uur geleden
Trump waarschuwt dat Iran snel 'betekenisvolle deal' moet sluiten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."

1 uur geleden
Koning Charles verschijnt in het openbaar na arrestatie Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.

1 uur geleden
Israël: geen wederopbouw van Gaza zonder ontwapening Hamas

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.

1 uur geleden
Parlementaire onderzoekers Louvre-roof opperen ontslag directeur

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.

3 uur geleden