
Politie vergoedt rijbewijs studenten om nieuwe agenten te werven
DEN HAAG (ANP) - De politie gaat volgend jaar het rijbewijs van agenten in opleiding vergoeden. Zo wil de politie nieuwe mensen werven op de krappe arbeidsmarkt.
De maatregel gaat gelden voor studenten die in 2024 starten met de agentenopleiding. De politie vergoedt een opleiding bij een erkende rijschool tot een bedrag van 2750 euro. Vervolgens krijgen ze nog een aanvullende opleiding van de Politieacademie om in een politieauto te mogen rijden.
"Een rijbewijs is één van de eisen om te kunnen starten aan de politieopleiding. Voor jonge mensen die als politieagent willen werken, is het rijbewijs een grote kostenpost die hen ervan kan weerhouden om bij de politie te solliciteren. Met deze maatregel wordt de belangstelling om bij de politie te komen werken naar verwachting vergroot", zegt de politie.
De maatregel geldt in eerste instantie voor één jaar. In de loop van volgend jaar kijkt de politie of de maatregel effectief is. Mogelijk wordt hij daarna verlengd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De eerste digitale schermen met daarop de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' zijn zondagmiddag zichtbaar. Een ANP-verslaggever ziet de tekst van de actie, die werd opgezet om aandacht te vragen voor seksueel geweld tegen vrouwen en femicide, in een aantal abri's op perrons van station Utrecht Centraal. Het woord 'nacht' wordt daarin afgewisseld met 'dag'. Volgens initiatiefnemer Danique de Jong is de boodschap inmiddels op alle stations in Nederland zichtbaar.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele tientallen aanhangers van Extinction Rebellion (XR) hebben zondagmiddag actiegevoerd bij de cruiseterminal aan de Wilhelminakade in Rotterdam. Vanaf het water van de Nieuwe Maas probeerden ze te voorkomen dat een cruiseschip van rederij P&O uit Southampton zou aanmeren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Spelers en supporters van Ajax en Heracles Almelo hebben met applaus stilgestaan bij de vermoorde Lisa uit Abcoude. Beide ploegen stopten in de zeventiende minuut met voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Op de borden langs het veld verscheen de boodschap: Wij eisen de nacht op - laat vrouwen veilig thuiskomen. Op televisieschermen achter beide doelen stond de tekst: Lieve Lisa dapp're strijder.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SAIL in Amsterdam heeft de afgelopen vijf dagen ongeveer 2,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat zei algemeen directeur Mitra van Raalten na afloop van het zeilevenement. Dat is meer dan de vorige editie in 2015, toen er bijna 2,3 miljoen mensen waren. Een record is het niet: in 2005 trok SAIL 2,6 miljoen mensen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na een week van meerdere verhalen van seksueel geweld tegen vrouwen en de moord op de 17-jarige Lisa, hebben meer mensen zich aangesloten bij de wekelijkse Mars tegen Femicide in Rotterdam. Er lopen zo'n vijfhonderd mensen mee, beduidend meer dan vorige zondag. De stoet kan rekenen op aansporend getoeter vanuit auto's, en applaus en omhooggestoken duimpjes van mensen op terrassen waar de scanderende mensen langslopen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste tallships en andere historische zeilschepen hebben zondag rond 14.00 uur onder grote belangstelling Amsterdam weer verlaten. Daarmee is SAIL in Amsterdam, dat woensdag begon, bijna afgelopen. Tijdens de SAIL-Out Parade varen de schepen de komende uren in een stoet de haven uit, met voorop de Shabab Oman II en de Portugese NRP Sagres.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - De vader van de twee Nederlandse jongens die zijn overleden in een hotel in Istanbul, is buiten levensgevaar. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De man ligt nog in een ziekenhuis in de Turkse stad en wordt daar verder behandeld.
13 uur geleden