Politie verdenkt zoon kroonprinses Mette-Marit van 23 misdrijven
OSLO (ANP) - De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, Marius Borg Høiby, wordt verdacht van 23 misdrijven en overtredingen, waaronder drie verkrachtingen. Na tien maanden is het onderzoek naar de stiefzoon van kroonprins Haakon afgerond, liet de politie weten.
Naast de drie verkrachtingen wordt Høiby verdacht van onder meer aanranding en bedreiging. Ook zou hij een politieagent hebben mishandeld en meerdere verkeersovertredingen hebben begaan.
De politie houdt het aantal slachtoffers van Høiby volgens de Noorse omroep NRK in het midden, maar bevestigt dat het om minstens tien gaat. Een van zijn advocaten vertelde dat er tussen de vijftien en twintig slachtoffers zijn.
Beschuldigd van aanranding
De politie heeft de zaak doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie in Oslo. Dat moet bepalen of Høiby wordt vervolgd.
De 28-jarige Høiby, geboren uit een relatie voor het huwelijk van Mette-Marit met kroonprins Haakon, zat vorig jaar augustus korte tijd vast nadat zijn vriendin hem had beschuldigd van aanranding. Omdat Høiby een stiefzoon van Haakon is, heeft hij geen koninklijke titel.
Ontkennen
Høiby ontkent ten stelligste dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan verkrachting, liet zijn advocaat weten. "Hij pleit niet schuldig op de essentiële punten", aldus raadsman Petar Sekulic tegen NRK.
De politie heeft geen leden van de Noorse koninklijke familie ondervraagd. Het Noorse hof laat weten dat de zaak onder de rechter is en de gebruikelijke procedures doorloopt. "We hebben hier verder niets aan toe te voegen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
2 uur geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
9 uur geleden