Politie verdenkt Eredivisiespeler van matchfixing met gele kaart
ROTTERDAM (ANP) - De politie Rotterdam-Rijnmond onderzoekt een mogelijk geval van matchfixing door een voetballer die in de Eredivisie speelt. De speler wordt ervan verdacht dat hij een gele kaart heeft uitgelokt, met het oog op gokwinst, bevestigt de politie na berichtgeving door de NOS. "Wij doen dit onderzoek, omdat wij de expertise hebben op dit gebied", aldus de woordvoerder. Hij wil niet meer details over de zaak kwijt dan de NOS zondag onthulde.
"We willen dit onderzoek heel zorgvuldig doen", legt de woordvoerder uit. Hij voegt eraan toe dat het verhaal van de NOS wel helemaal klopt.
Wie de speler is, hoe lang het onderzoek al loopt en welke signalen de politie op het spoor van matchfixing hebben gezet, kan de woordvoerder allemaal niet vertellen. "Alles is nog in onderzoek."
Niet bekend
Ook de NOS maakt vooralsnog niet bekend wie de verdachte speler is "omdat het strafrechtelijk onderzoek nog in een vroeg stadium zit, en er nog niet is besloten om tot vervolging over te gaan".
Eén gokker zou met een inzet van 3000 euro op de gele kaart zo'n 13.000 euro hebben gewonnen. Twee andere gokkers verdienden zo'n 1000 euro met het zogenoemde spotfixing. Dat is een vorm van matchfixing waarbij opzettelijk een handeling in een wedstrijd wordt verricht, zoals het krijgen van een kaart of veroorzaken van een penalty, om daar vervolgens geld mee te verdienen. Eerdere gevallen zijn in Nederland niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
3 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
5 uur geleden