Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie verdenkt Eredivisiespeler van matchfixing met gele kaart

Politie verdenkt Eredivisiespeler van matchfixing met gele kaart

ROTTERDAM (ANP) - De politie Rotterdam-Rijnmond onderzoekt een mogelijk geval van matchfixing door een voetballer die in de Eredivisie speelt. De speler wordt ervan verdacht dat hij een gele kaart heeft uitgelokt, met het oog op gokwinst, bevestigt de politie na berichtgeving door de NOS. "Wij doen dit onderzoek, omdat wij de expertise hebben op dit gebied", aldus de woordvoerder. Hij wil niet meer details over de zaak kwijt dan de NOS zondag onthulde.

"We willen dit onderzoek heel zorgvuldig doen", legt de woordvoerder uit. Hij voegt eraan toe dat het verhaal van de NOS wel helemaal klopt.

Wie de speler is, hoe lang het onderzoek al loopt en welke signalen de politie op het spoor van matchfixing hebben gezet, kan de woordvoerder allemaal niet vertellen. "Alles is nog in onderzoek."

Niet bekend

Ook de NOS maakt vooralsnog niet bekend wie de verdachte speler is "omdat het strafrechtelijk onderzoek nog in een vroeg stadium zit, en er nog niet is besloten om tot vervolging over te gaan".

Eén gokker zou met een inzet van 3000 euro op de gele kaart zo'n 13.000 euro hebben gewonnen. Twee andere gokkers verdienden zo'n 1000 euro met het zogenoemde spotfixing. Dat is een vorm van matchfixing waarbij opzettelijk een handeling in een wedstrijd wordt verricht, zoals het krijgen van een kaart of veroorzaken van een penalty, om daar vervolgens geld mee te verdienen. Eerdere gevallen zijn in Nederland niet bekend.

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

2 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

2 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

2 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

3 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

4 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

6 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

7 uur geleden