Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie verdenkt Eredivisiespeler van matchfixing met gele kaart

Politie verdenkt Eredivisiespeler van matchfixing met gele kaart

ROTTERDAM (ANP) - De politie Rotterdam-Rijnmond onderzoekt een mogelijk geval van matchfixing door een voetballer die in de Eredivisie speelt. De speler wordt ervan verdacht dat hij een gele kaart heeft uitgelokt, met het oog op gokwinst, bevestigt de politie na berichtgeving door de NOS. "Wij doen dit onderzoek, omdat wij de expertise hebben op dit gebied", aldus de woordvoerder. Hij wil niet meer details over de zaak kwijt dan de NOS zondag onthulde.

"We willen dit onderzoek heel zorgvuldig doen", legt de woordvoerder uit. Hij voegt eraan toe dat het verhaal van de NOS wel helemaal klopt.

Wie de speler is, hoe lang het onderzoek al loopt en welke signalen de politie op het spoor van matchfixing hebben gezet, kan de woordvoerder allemaal niet vertellen. "Alles is nog in onderzoek."

Niet bekend

Ook de NOS maakt vooralsnog niet bekend wie de verdachte speler is "omdat het strafrechtelijk onderzoek nog in een vroeg stadium zit, en er nog niet is besloten om tot vervolging over te gaan".

Eén gokker zou met een inzet van 3000 euro op de gele kaart zo'n 13.000 euro hebben gewonnen. Twee andere gokkers verdienden zo'n 1000 euro met het zogenoemde spotfixing. Dat is een vorm van matchfixing waarbij opzettelijk een handeling in een wedstrijd wordt verricht, zoals het krijgen van een kaart of veroorzaken van een penalty, om daar vervolgens geld mee te verdienen. Eerdere gevallen zijn in Nederland niet bekend.

Meer uit Binnenland

Vorig jaar in Nederland 120 mensen vermoord, 5 minder dan in 2023

DEN HAAG (ANP) - Er zijn vorig jaar in Nederland 120 mensen om het leven gekomen door moord of doodslag. Dat zijn er vijf minder dan in 2023. Het gaat om 76 mannen en 44 vrouwen. Bijna de helft van de vrouwelijke slachtoffers is in 2024 door een (ex-)partner gedood, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat deze cijfers jaarlijks publiceert.

2 uur geleden
Astrid Holleeder uit anonimiteit, wordt 'duider' bij talkshow

AMSTERDAM (ANP) - Astrid Holleeder is woensdag uit de anonimiteit getreden tijdens een uitzending van RTL Boulevard. Daarin werd ook bekendgemaakt dat de zus van de veroordeelde Willem Holleeder, tegen wie zij verklaringen aflegde, aan de slag gaat als 'duider' van onder meer rechtszaken in de talkshow RTL Tonight.

13 uur geleden
Baantjer komt volgend jaar weer terug op televisie

HILVERSUM (ANP) - De serie Baantjer komt weer terug op televisie, maakte Talpa woensdag bekend. De laatste uitzending van de originele serie werd eind 2006 uitgezonden, later volgde nog een prequel. De nieuwe reeks van tien afleveringen is vanaf het najaar van 2026 te zien op SBS6.

15 uur geleden
OM-onderzoek Saints & Stars onder meer naar mensenhandel

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar mensenhandel, arbeidsuitbuiting en valsheid in geschrifte bij Saints & Stars, bevestigt het OM na berichtgeving door Het Parool. Eind juli berichtte de krant dat de Amsterdamse luxe sportschoolketen Filipijnse en Indonesische schoonmakers zou uitbuiten. Zo zouden 23 van hen hun paspoort hebben moeten inleveren, werkten ze tot zeventien uur per dag en moesten ze met elkaar in één bed slapen.

15 uur geleden
Van Gogh Museum steggelt met overheid over financiering renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Tussen het Van Gogh Museum en de overheid is een conflict ontstaan over de bekostiging van grootschalig onderhoud van de Amsterdamse kunstinstelling, zegt museumdirecteur Emilie Gordenker in een interview met The New York Times (NYT). Als er geen oplossing komt, moet het museum mogelijk dicht, zegt zij, want zonder de nodige werkzaamheden kan "de veiligheid van de collectie, bezoekers en medewerkers niet langer worden gegarandeerd". "Het is het laatste wat we willen, maar als het niet anders kan, zullen we het pand moeten sluiten."

19 uur geleden
Klacht gegrond, Taghi moet te lang wachten op post

VUGHT (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi moet geregeld te lang wachten voordat hij post ontvangt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught waar hij sinds eind 2019 gedetineerd zit. "Een ansichtkaart met twee woorden liet maanden op zich wachten", aldus zijn advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen. In oktober vorig jaar diende hij namens Taghi een klacht in tegen het Gedetineerden Recherche Informatiepunt (GRIP) van de politie Eenheid Landelijke Expertise en Operaties, die namens de EBI in- en uitgaande post controleert.

19 uur geleden
Meer mensen downloaden 112-app na dood Lisa

DEN HAAG (ANP) - De 112-app is sinds vorige week 85.000 keer gedownload, meldt de politie. Dat is volgens een woordvoerder flink meer dan gemiddeld. De politie verklaart de toename door de aandacht voor de app in de media en op sociale media, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week in Duivendrecht.

19 uur geleden